Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Angličané se bojí útoku hackerů na fotbalovém MS v Rusku 2018

Ostatní - Angličané se bojí útoku hackerů na fotbalovém MS v Rusku 2018

Angličané se bojí útoku hackerů na fotbalovém MS v Rusku 2018 © FIFA.com - MS 2018

0

Líbilo se

13.09. - Anglická Fotbalová asociace (FA) má obavy z toho, že se členové reprezentačního týmu na mistrovství světa v Rusku 2018 stanou oběťmi počítačové kriminality. O svém znepokojení z hackerů informovala mezinárodní federaci FIFA, která jí však pomoci nemůže, neboť sama spoléhá na externí počítačové odborníky.

FA se obává, že by po útoku hackerů mohly na veřejnost proniknout citlivé informace o zranění hráčů nebo taktice na zápasy. Proto už mají angličtí hráči i ostatní členové týmu zakázáno používat v Rusku veřejně dostupnou wi-fi síť včetně hotelové. Podle médií FA také posílila firewally, zavedla zašifrovaná hesla a hráčům dala přísné pokyny ohledně užívání sociálních sítí.

Anglie je na dobré cestě k účasti na mistrovství světa. Coby vedoucí tým skupiny F si může zajistit postup do Ruska už v předposledním kvalifikačním utkání 5. října ve Wembley v případě výhry nad Slovinskem.

Obavy FA pocházejí ze srpnového útoku ruské hackerské skupiny Fancy Bear, jež zveřejnila e-maily, v nichž představitelé FA a FIFA probírají dopingové případy fotbalistů. Podobné útoky skupina, která má údajně vazby na ruskou vládu, směřovala na Světovou antidopingovou agenturu (WADA) či Mezinárodní atletickou federaci (IAAF).

"Informovali jsme FA, že se obecně snažíme počítačovým útokům zabránit. Co se týče přímo Fancy Bear, v současnosti se vyšetřuje, zda byla narušena infrastruktura FIFA," uvedl v britských médiích mluvčí FIFA, jež sama spoléhá v otázce počítačové bezpečnosti na experty zvenčí. "Proto FIFA nemůže poskytovat jakékoli rady v této oblasti třetím stranám," dodal mluvčí světové federace.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nezlobte se na mě, ale tohle je směšný. V Evropě se alahu akbar vyhazují do vzduchu, do Francie na EURO kvůli tomu nechtělo je spousta lidí co znám, ale Ruští hackeři jsou hrozba i přes to, že většina dnešního HW obsahuje procesory s natvrdo namontovaným backdoorem, který odesílá základní data přímo CIA a to není konspiračka.

Bal-lack
Kadim - 13.09. Odpovědět

schizofrenie

Kadim
Wazz - 13.09. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 hošku tak ty jsi dobře nakrmenej ...zjevně budoucí volič toho imbecila Okamury Smajlík 3 Smajlík 3 to je strašná chamraď Smajlík 12 Smajlík 12

Wazz

Ježiši co to zase kecáš? U typu kyberútoku, který jde po databázích a větším množství dat je stejně prakticky jedno kde budou jestli v Rusku nebo doma v Anglii. A pokud dávají přístupový práva k citlivým informace lidem, kteří neovládají základní principy bezpečnýho chování na síti, tak je to jejich problém.
A nechápu co má společnýho vyhazující se náboženští fanatici a člen poslanecký sněmovny Smajlík 10 a už vůbec nechápu co se nasíráš do politických preferencí do kterejch ti je hovno.

Bal-lack

Nehledě na to, že by sis měl dávat pozor na to co vypouštíš na internet za kraviny. Urážka na cti a Omezování osobní svobody je víc než jen přestupek a pokud se nepletu, tak tu provádíš recidívu. To, že si nikoho ještě nenasral natolik, aby to chtěl začít řešit, ještě neznamená, že se ti to nemůže stát.

Bal-lack
Wazz - 15.09. Odpovědět

ty mě bavíš...už jsi volal na linku bezpečí a pokropil si barák octem před chemtrails ? Smajlík 2 Smajlík 2 nebo radši vypni kompl a zalez do jeskyně aby tě ti zlí američani náhodou neviděli jak si po večerech honíš péro vole vohrnutej. Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články