Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » V kandidatuře tří severoamerických zemí na MS 2026 je 41 měst

Ostatní - V kandidatuře tří severoamerických zemí na MS 2026 je 41 měst

V kandidatuře tří severoamerických zemí na MS 2026 je 41 měst © Citi FM - Pohár pro vítěze Mistrovství světa

0

Líbilo se

08.09. - V širším seznamu společné kandidatury USA, Mexika a Kanady na pořadatelství fotbalového mistrovství světa v roce 2026 je 41 měst. V konečném návrhu, který chtějí zástupci svazů všech tří zemí odeslat příští rok v březnu Mezinárodní fotbalové federaci, jich má být o 16 méně.

O pořadatelství závěrečného turnaje, kterého se poprvé v historii zúčastní 48 týmů, se bude rozhodovat s největší pravděpodobností v květnu 2020 na kongresu FIFA. Tři země dohromady ještě nikdy fotbalové MS nehostily.

Lídrem kandidatury jsou podle očekávání Američané, kteří mají v návrhu 32 měst. Kanada jich dodala šest, Mexiko tři. Podle návrhu by se v USA odehrálo 60 zápasů včetně kompletní vyřazovací části, Mexiko a Kanada by hostily po deseti utkáních. Na severoamerickém kontinentu se šampionát naposledy konal v roce 1994, kdy byly hostitelem USA. Mexiko pořádalo finálové turnaje v letech 1970 a 1986.

Příští MS se uskuteční v roce 2018 v Rusku, dalším pořadatelem bude o čtyři roky později Katar. Země severoamerické a karibské konfederace CONCACAF jsou proto považovány za velkého favorita pro volbu dějiště následujícího šampionátu. Jediným protikandidátem je Maroko.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 08.09. Odpovědět

To jsou země. Co tak něco běžně přístupné evropským fanouškům? Jo, Rusko, ale to je taky trochu z ruky. Španělsko, Italie, Anglie - nezlobil bych se.

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články