Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Rooney ukončil reprezentační kariéru. Často bývá nedoceněný, říká o něm Gary Lineker

Ostatní - Rooney ukončil reprezentační kariéru. Často bývá nedoceněný, říká o něm Gary Lineker

Rooney ukončil reprezentační kariéru. Často bývá nedoceněný, říká o něm Gary Lineker © skysports.com - Wayne Rooney

0

Líbilo se

23.08. - Wayne Rooney před dvěma dny překonal významnou metu a vstřelil 200. branku v Premier League. Dnes možná překvapivě ukončil reprezentační kariéru. Gary Lineker nepochybuje o tom, že Rooney je jedním z deseti nejlepších hráčů britské historie. Zároveň však cítí, že v očích fotbalové veřejnosti je mnohdy nedoceněný.

Gólem v pondělním zápase Rooney pokořil dvousetgólovou metu. Vedle toho je jednatřicetiletý útočník nejlepším střelcem anglické reprezentace, v jejíž dresu se trefil 53krát, a Manchesteru United, za který během třináctiletého působení vstřelil ve všech soutěžích 253 branek.

„Je to výborný hráč a pro britský fotbal toho udělal hodně. Přesto si myslím, že mnohdy bývá nedoceněný, přestože já jej řadím mezi desítku nejlepších britských fotbalistů všech dob. Prožil ohromující kariéru,“ řekl o Rooneym Lineker.

„Každý fotbalista čelí automatické kritice, třeba už jen kvůli tomu, za jaký tým hraje. Myslím, že v případě Rooneyho to bylo už jenom kvůli tomu, že hrál za Manchester United, tým, který mnoho fanoušků nemá rádo.“

Gary Lineker, někdejší hráč Leicesteru či Barcelony dodal, že je škoda, že jej v červnu reprezentační kouč Gareth Southgate vynechal ze zápasů se Skotskem a Španělskem, protože Rooney je stále kvalitním hráčem a v minulosti byl jako jeden z mála opravdu světovým Angličanem a tahounem reprezentace.

„V nedávných dobách jako by Anglie postrádala hráče světových kvalit, Rooney ale takový byl. I když nebyl úplně fit, nikdy neodmítl reprezentovat. Mnohdy ale nehrál v takovém reprezentačním výběru, který by byl na takové úrovni jako on.“

„Pokud si pamatujete začátky jeho kariéry, vzpomínáte si, jak byl fenomenální. Dokázal to na EURU v Portugalsku. Možná bychom celý turnaj vyhráli, kdyby se nezranil.“

Mistrovství Evropy v Portugalsku bylo v roce 2004 prvním seniorským turnajem, na kterém osmnáctiletý Rooney startoval. Vstřelil čtyři góly, během čtvrtfinále s Portugalskem si ale zlomil kost v noze a turnaj pro něj skončil.

Lineker připouští, že v posledních sezonách lehce „zpomalil“. Přičítá to však raketovým teenagerským letům, kdy předváděl hvězdné výkony.

Dnes se Wayne Rooney rozhodl, že úspěšnou reprezentační kariéru ukončí. „Pokaždé, když jsem byl do reprezentačního výběru nominován, jsem cítil obrovskou čest. Nyní si však myslím, že je ten pravý čas přestat,“ řekl.

Rooneyho reprezentační statistiky v soutěžních a nesoutěžních zápasech (zdroj: bbc.com)

Ondřej Pražák / bbc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
DeviI - 24.08. Odpovědět

Legenda

DeviI
COKO - 24.08. Odpovědět

Je docela zvláštní ukončovat karieru před MS, věřím, že do výběru by se dostal.

COKO

Vidím že PL se opravdu přesunula do rubriky ostatní

CantonaErik
Kuzma - 24.08. Odpovědět

tomuhle opravdu nerozumím, to se redakci bloknul přístup do sekce Anglie ?

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články