Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Rooney se stal druhým hráčem, který v Premier League nastřílel 200 gólů. Na prvního Shearera ztrácí šedesát branek

Ostatní - Rooney se stal druhým hráčem, který v Premier League nastřílel 200 gólů. Na prvního Shearera ztrácí šedesát branek

Rooney se stal druhým hráčem, který v Premier League nastřílel 200 gólů. Na prvního Shearera ztrácí šedesát branek © dailymail.co.uk - Wayne Rooney

0

Líbilo se

22.08. - Wayne Rooney v pondělí večer pokořil významný milník jeho fotbalové kariéry. V dresu Evertonu vstřelil dvoustý gól. Paradoxně do sítě Manchesteru City, rivala klubu, ve kterém většinu kariéry působil. Nyní říká, že je plně soustředěn na práci v Evertonu, dokonce více než na možnost návratu do reprezentace.

Jednatřicetiletý Rooney otevřel skóre v zápase Evertonu s Manchesterem City. Toffees ale vedení neudrželi, přestože hráli v početní převaze, a remizovali s Citizens 1:1. Vedle jednobodového zisku tak Rooney oslavil i dvoustou branku v Premier League.

Reprezentační manažer Gareth Southgate v červnu Rooneyho vynechal ze své nominace pro zápasy se Skotskem a Španělskem. Nyní je Rooney o poznání optimističtější. „Věřím, že v následujících dnech si s Garethem Southgatem promluvíme o tom, co bude dál.“

Wayne Rooney, někdejší reprezentační kapitán, je rekordní střelcem jak Anglického národního týmu, za který se trefil 53krát, tak Manchesteru United, v jehož dresu za třináct let nastřílel 253 góly.

Toto léto se Rooney i díky přestupu Romelu Lukakua vrátil do mateřského Evertonu. Staronovému klubu zatím důvěru splácí tím nejlepším možným způsobem. Jediným gólem zařídil úvodní výhru nad Stoke a druhou trefou pomohl Evertonu k bodu proti Manchesteru City. Po Alanu Shearerovi se tak stal teprve druhým hráčem, který v Premier League překonal metu dvou set vstřelených gólů.

„Bylo to nádherné. Dokázat to v pro nás tak důležitém zápase a proti takovému soupeři, byl skvělý zážitek. Jsem si jistý, že ten moment si užila i červená polovina Manchesteru," řekl po zápase Rooney.

Většinu z dvoustovky branek Rooney vstřelil pravou nohou (153), levačkou se trefil 26krát a hlavou 21krát. Střílení gólů si během kariéry rovnoměrně rozložil do všech částí zápasu, nejvíce se nicméně trefoval v závěru utkání. V rozmezí 76. a 90. minuty se prosadil 41krát.

Alan Shearer o Rooneyho metě:

"Wayne, gratuluji Ti k dosažení milníku 200 vstřelených gólů v Premier League. Kde jsi byl? Klub dvoustovkařů byl bez tebe velmi osamělé místo. Skvělá práce, jsem si jistý, že ještě pěkných pár gólů nastřílíš."

Manažer Evertonu Ronald Koeman:

"Je stále tím hráčem, kterého každý manažer potřebuje ve svém týmu. Navíc je zpátky doma. Pro mladé hráče je výborným učitelem a pro celý tým je vzorem, jehož zkušenosti nám mohou pomoci získat nějakou trofej."

Bývalý obránce Manchesteru United Phil Neville:

"Myslím, že návrat do Evertonu přišel v ideálním čase. Rooney nevypadá jako někdo, kdo by se do mateřského klubu vrátil dohrát kariéru. Stále na něm vidím motivaci a chuť dokázat něco za klub, který tak miluje."

"Velký otazník bude viset nad tím, zda Wayne Rooney bude chtít hrát za Anglii, ne jestli Anglie bude chtít, aby za Wayne Rooney hrál. V letošní sezoně jej vedle Premier League čeká i Evropská liga a reprezentační přestávky bude potřebovat k tomu, aby dobil baterie."

Klub Manchester United:

Gratulujeme Wayneu Rooneymu k dosažení mety 200 vstřelených branek v Premier League. Opravdová legenda!

Ondřej Pražák / bbc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 24.08. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://ponetes.blogspot.cz

DeviI - 22.08. Odpovědět

Na Shearera nemá...... Smajlík 4

DeviI

Rooney může hrát s přehledem do 36 a nad 10 golů v PL se může dostat každou sezónu.
Myslím, že gólově se mu vyrovná a myslím, že ho i předčí.

Bal-lack
Fergosh - 22.08. Odpovědět

souhlasim! V Evertonu mu to pálí :-)

Fergosh
DeviI - 23.08. Odpovědět

Ne ne....to nedá,Rooney není takovej golostroj jako byl Alan a už v příští sezóně nemusí hrát pravidelně jako nyní! Smajlík 4

DeviI
Eidur - 23.08. Odpovědět

Podle mě je Shearer pro něj nepřekonatelný. Alan prostě hrál v jiném období a nevěřím, že ho někdo překoná v další dekádě. Je to něco jak Gretzsky s KB v NHL.

Eidur
DeviI - 23.08. Odpovědět

Shearer by byl golostroj i v dnešní době-kdo ho zažil a sledoval dá mě za pravdu.......a to ještě Shearer nehrál za tak velký kluby. ...přece jen Blackburn a Newcastle nejsou ty nej kluby. On byl nezastavitelnej tank Smajlík 18

DeviI
Eidur - 23.08. Odpovědět

To nepopírám, spíš jsem to ale myslel tak, že v dnešní době málokterý fotbalista vydrží v jedné lize. Jinak Ronaldo by jej pravděpodobně překonal.

Eidur
DeviI - 23.08. Odpovědět

Ten asi jo....a proto jsem rád že ostrovy vyměnil za Španělsko,bylo by smutný kdyby Alanuj rekord překonal takovej metroušek. Smajlík 7

DeviI
suzmen - 29.08. Odpovědět

No,Blackburn a Newcastle nejsou velkými kluby z dnešního pohledu,před čtvrtstoletím však byly v popředí PL Smajlík 7

suzmen
Reklama
Reklama
Nejnovější články