Zpět na » Ostatní » Wayne Rooney vstřelil dvoustý gól, ale Manchester City i v oslabení vyrovnal

Ostatní - Wayne Rooney vstřelil dvoustý gól, ale Manchester City i v oslabení vyrovnal

Wayne Rooney vstřelil dvoustý gól, ale Manchester City i v oslabení vyrovnal © premierleague.com - Wayne Rooney

1

21.08. - REVIEW Manchester City si po celý zápas udržel výraznou převahu, a to i přesto, že celý druhý poločas hrál bez vyloučeného Walkera. V zakončení ale byli domácí fotbalisté nepřesní, nedůrazní nebo příliš rozvážní. I v početním oslabení nakonec Citizens dokázali odpovědět na dvou stou branku Waynea Rooneyho a zápas skončil na góly, stejně jako na červené karty, 1:1.

Manchester City - Everton FC 1:1

Branky: 84. Sterling - 35. Rooney (Calvert-Lewin)

Karty: 42. Walker (MAC), 78. Kompany (MAC) - 7. Schneiderlin (EVE), 24. Davies (EVE), 85. Rooney (EVE) 44. Walker (MAC) - 88. Schneiderlin (EVE)

Manchester City: Ederson - Kompany (C), Stones (65. Danilo), Otamendi - Walker, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Sané (69. B. Silva) - Agüero, Jesus (46. Sterling)

Everton FC: Pickford - M. Keane, A. Williams (61. Klaassen), Jagielka (C) - Holgate, Schneiderlin, Gueye, Baines - Calvert-Lewin, Davies (61. G. Sigurdsson) - Rooney (90. Bešić)

Na hvězdami nabitou jedenáctku Manchesteru City Ronald Koeman odpověděl defenzivně laděnou sestavou. Obrana Evertonu byla skutečně pevná a soupeře do velkých šancí nepouštěla. Hosté navíc čekali na příležitosti rychlých protiútoků, v ofenzivě ale nedisponovali takovou silou - Gylfi Sigurdsson byl pouze na lavičce. Kolem vápna Citizens tak operovala pouze trojice hráčů Evertonu - Rooney, Davies a Calvert-Lewin - která nenacházela způsob, jak na domácí obranu vyzrát, a proto se Everton prezentoval pouze několika nepřesnými střelami z dálky.

Prakticky prvnímu vážnějšímu ohrožení brány se Manchester dostal až v šestadvacáté minutě. Střelu prudkou ránu Otamendiho vyrazil Pickford pouze k Agüerovi, jeho technický lob sice přelétl gólmana hostů, na brankové čáře ale zasáhl Phil Jagielka, který odklidil míč do zámezí.

Ve třicáté druhé minutě našel Kevin De Bruyne vábornou přihrávkou rozběhnutého Agüera, argentinský útočník ale své zakončení odkládal příliš dlouho, a proto jej o míč obral Jagielka. Touto akcí domácí rozproudili uvadají tempo zápasu a o chvíli později rozezněli tyč Pickfordovy brány.

Nakonec to byl Everton, kdo se prosadil jako první. V pětatřicáté minutě Leroy Sané na vlastní polovině přišel o balon, který putoval ke Calvert-Lewinovi. John Stones vehementně signalizoval ofsajdové postavení, které nebylo, aby následně bez povšimnutí nechal zakončovat Rooneyho, který své zakončení otřel o pravou tyč a umlčel bučení domácích příznivců.

Premiéra na nové domácí půdě ještě před poločasem skončila pro Kylea Walkera. Ve čtyřicáté druhé minutě krajní bek fauloval Bainese. Už o dvě minuty později vědomě srazil jednoho z hostujících hráčů a po druhé žluté kartě směřoval do sprch o něco dříve než jeho spoluhráči. Ti však měli naději, že se na trávník po poločasové pauze vrátí. Opakované záběry ukázaly, že Walker sice netrefil protihráče loktem a ani nijak tvrdě, vědomě ale uhnul z dráhy letu balonu, jen aby hráče Evertonu srazil.

zdroj: premierleague.com

Ve druhém poločase se zdálo, že o jednoho hráče méně má na hřišti spíše Everton. V prvních patnácti minutách se Manchester usadil na polovině hostů, územní převahu ale ve větší šanci nepřetavil. Domácí mnohdy přehrávali své akce, a dávali tak soupeři šanci připravit a zformovat obranný blok.

Aby hru svého týmu oživil, sáhl Ronald Koeman po dvojitém střídání - na hřiště se tak dostal Davy Klaassen a Gylfi Sigurdsson. I díky těmto změnám se Everton vymanil z defenzivy a dostával se i do prostorů před bránou Citizens.

Po příchodu na hřiště se do šancí dostával Raheem Sterling, anglický křídelník ale neměl seřízená mířidla a často mířil spíše na ragbyové „háčko“ než na fotbalovou bránu. V sedmdesáté šesté minutě za karty pro hráče Evertonu dožadoval Nicolás Otamendi, který od Calver-Lewina utržil ránu do obličeje. Na rozdíl od Walkera nebo včera Davida Luize rozhodčí žlutou kartu neudělil.

Sterlingovy střelecké snahy byly vyslyšeny v osmdesáté druhé minutě. Krajní obránce Evertonu Mason Holgate hlavou odvrátil míč přímo na penaltový puntík, kde číhal Sterling, aby přesnou ranou k tyči srovnal na 1:1. Síly na hřišti se vyrovnaly v osmdesáté osmé minutě. Morgan Schneiderlin při nekompromisním skluzu sice trefil balon, zároveň však škrtl i o kopačku Sergia Agüera. Přestože se francouzský záložník s druhou žlutou kartou smiřoval jen velmi těžce, rozhodnutí rozhodčího bylo nezvratitelné.