Zpět na » Ostatní » Hráči Chelsea se v zápase sTottenhamem trefili třikrát a zvítězili 2:1

Ostatní - Hráči Chelsea se v zápase sTottenhamem trefili třikrát a zvítězili 2:1

Hráči Chelsea se v zápase sTottenhamem trefili třikrát a zvítězili 2:1 © premierleague.com - Marcos Alonso

2

20.08. - REVIEW Jak už je v posledních letech zvykem, mezi Tottenhamem a Chelsea bylo k vidění další vyhrocené londýnské derby plné nevybíravých zákroků. Přestože Tottenham dostával soupeře pod tlak, vyšel ze zápasu bez bodu. V dresu Chelsea gólově zazářil Marcos Alonso, který zmírnil stud Michyho Batshuayie.

Tottenham Hotspur - Chelsea FC 1:2

Branky: 82. Batshuayi (vla.) - 24. Alonso, 88. Alonso (Pedro)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Dier (69. Son Heung-min), Alderweireld, Vertonghen - Trippier (90+1. V. Janssen), Wanyama, Dembélé, Davies (80. Moussa Sissoko) - Alli, Eriksen - Kane

Chelsea FC: Courtois - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - Moses, Bakayoko, David Luiz, Kanté, Alonso - Willian (78. Pedro) - Morata (79. Batshuayi)

Skóre londýnského derby se mohlo měnit už v páté minutě. Obrana Tottenhamu nechala volného Álvara Moratu, který se dostal k hlavičce, v ideální pozici ale minul bránu. Tottenham poté přebral inciativu v držení míče a střelami zpoza vápna několikrát ohrozil bránu Chelsea, Kane tvrdou ranou prověřil Courtoisovu pozornost, Dembélé pálil těsně nad břevno.

Výborná střela nakonec ke gólu vedla na druhé straně. Chelsea ve dvacáté čtvrté minutě zahrávala přímý kop a tohoto úkolu se zhostil Marcos Alonso. Krajní bek Chelsea zakroutil míč jak nejlépe mohl a jeho střela skončila přesně v pravém horním rohu Llorisovy brány.

Krátce před koncem poločasu mohl Tottenham srovnat. Dele Alli vedl protiútok, aby ve vápně předal míč Harrymu Kaneovi, ten mířil na zadní tyč až příliš přesně a míč se od brankové konstrukce odrazil zpět do hry. V závěru poločasu Tottenham uzamkl Chelsea v jejím vápnu a hrozil ze střel i rohových kopů, vyrovnání se ale nedočkal.

Valnou část druhého poločasu se Chelsea bránila na vlastní polovině. Tottenham do druhé půle vstoupil podobně aktivně, jako skončil v prvním poločase, gól však stále nepřicházel. Postupem času začal tlak Spurs opadat a proměňoval se v nic neřešící kombinaci na útočné polovině. Dvacet minut před koncem mohl vedení Chelsea navýšit Morata. Španělský útočník ale protiútok Blues neproměnil, míč se mu ve vápně zamotal pod nohy a jeho zakončení zblokovala obrana. Ještě nebezpečnější bylo o tři minuty později Willianovo zakončení, které skončilo na tyči.

V sedmdesáté deváté minutě Chelsea na hřiště poslala útočníka Michyho Batshuayie a belgický útočník se dokázal prosadit už tři minuty po svém příchodu. Bohužel pro Chelsea hlavičkoval při Eriksenově přímém kopu do vlastní sítě.

Titul muže zápasu si ale nakonec nenechal vzít Marcos Alonso. Krajní obránce Chelsea v osmdesáté osmé minutě využil ztráty Spurs ve středu hřiště a prudkou ranou propálil Llorise.

zdroj: premierleague.com