Zpět na » Ostatní » V Londýně byl zahájen mezinárodní turnaj legend. Angličané podlehli Španělsku, Brazílie zdolala Itálii

Ostatní - V Londýně byl zahájen mezinárodní turnaj legend. Angličané podlehli Španělsku, Brazílie zdolala Itálii

V Londýně byl zahájen mezinárodní turnaj legend. Angličané podlehli Španělsku, Brazílie zdolala Itálii © twitter.com - Tým Brazílie

5

14.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pořádnou dávku fotbalové nostalgie si ve čtvrtek večer užili fanoušci v londýnské O2 aréně. V rámci turnaje Star Sixes se zde utkaly mezinárodní výběry s legendárními hráči v sestavě. Roberto Carlos, Steven Gerrard, Robert Pires, Michael Ballack, Alessandro Del Piero, Deco či Carles Puyol. Tito slavní fotbalisté a mnoho dalších připravili divákům parádní podívanou.

Turnaje se účastní dvanáct reprezentačních výběrů, které jsou po čtyřech rozděleny do tří skupin. Ve čtvrtek se odehrála první kola skupinové fáze, další následují dnes a v sobotu. Ještě v sobotu bude turnaj pokračovat čtvrtfinálovými zápasy. Vrchol bude na programu v neděli, kdy se odehraje semifinále i následný boj o třetí místo a finále.

Zápasy se hrají v O2 aréně, na hrací ploše je tedy během utkání je tedy na obou stranách přítomno šest hráčů včetně brankáře. Kompletní sestava každého týmu čítá deset mužů, střídání jsou povolena v libovolném množství. Zápasy ve skupinách trvají dvacet minut bez poločasové přestávky. Vyřazovací utkání se hrají na dvakrát patnáct minut.

První zápas odehráli Angličané proti Španělsku. Ostrované vstoupili do zápasu ideálně a díky brance Michaela Owena se ujali vedení, Španělé však nesložili zbraně a čtyřmi góly otočili na konečných 1:4. Někdejší hráč Liverpoolu Luis Garcia zaznamenal dva góly.

Vrcholem čtvrtečního večera byl zápas mezi Brazílií a Itálií. Brazilci měli ve svém hvězdném týmu i Roberta Carlose či Rivalda, o góly se však postaral Juninho a Juliano Belletti. Brazílie tak zdolala Itálii 2:1.

Gólová přestřelka byla k vidění v utkání Dánska s Portugalskem. Dánové i díky hattricku Madse Junkera vyhráli 6:4. Své mistrovství i ve 39 letech předvedl Portugalec Deco.

V dalších zápasech porazilo Skotsko Mexiko 3:1. Německo i díky Michaelu Ballackovi porazilo Francii 4:3. Nigérie na poslední chvíli zachránila výhru 3:2 nad Čínou.

Alessandro Del Piero a Gilberto Silva bojují o balon; zdroj: mirror.co.uk

Rivaldo, někdejší hráč Barcelony či AC Milán, zdroj: mirror.co.uk

Steven Gerrard; zdroj: mirror.co.uk

Emile Heskey a jeho neohrožená cesta za balonem v zápase proti Španělsku; zdroj: mirror.co.uk