Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Čínské kluby musí za drahé posily platit příspěvky na mládež

Ostatní - Čínské kluby musí za drahé posily platit příspěvky na mládež

Čínské kluby musí za drahé posily platit příspěvky na mládež © Football Tribe - Oscar, Hulk

0

Líbilo se

23.06. - Nákupy zahraničních posil za astronomické částky se čínským fotbalovým klubům dvojnásobně prodraží. Domácí svaz uvalil na přestupy hráčů, za které týmy zaplatí více než 6,63 milionu dolarů, stoprocentní daň. Poplatek ve stejné výši, jako je přestupní částka, budou muset kluby odvést do fondu na rozvoj mládeže.

Vedení svazu se tak snaží zastavit spirálu rostoucích cen, které jsou kluby ochotné platit za zahraniční posily. Navíc tak funkcionáři chtějí podpořit domácí hráče. Stoprocentní daň ovšem budou muset kluby uhradit i v případě, že angažují čínského fotbalistu za více než tři miliony dolarů.

Bohaté kluby čínské superligy přitáhly v poslední době množství hráčů z evropských klubů za vysoké odstupné a hvězdám nabídly lukrativní kontrakty. Nový poplatek nyní může zkomplikovat další chystané přestupy, média spekulují o příchodech Waynea Rooneyho či Diega Costy.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Zajimavy krok.Co by se tak asi delo kdyby se toto zavedlo i v Evrope?No asi by se ta 100%-ni pridana dan na"rozvoj mladeze"rozkradla,stejne jak tomu urcite bude i v Cine.Chytry pokus svazovych funkcionaru jak si namastit kapsu z penez megabohatych klubu. Smajlík 4 Smajlík 2

tomogara
Reklama
Reklama
Nejnovější články