Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Maradona kritizoval nového argentinského trenéra Sampaoliho

Ostatní - Maradona kritizoval nového argentinského trenéra Sampaoliho

Maradona kritizoval nového argentinského trenéra Sampaoliho © The Express Tribune - Diego Maradona

1

Líbilo se

21.06. - Argentinská fotbalová legenda Diego Maradona kritizovala nového reprezentačního trenéra Jorgeho Sampaoliho. Podle něj není současný kouč vicemistrů světa o nic lepší než jeho předchůdce Edgardo Bauza, jenž byl propuštěn po pouhých třech výhrách z osmi zápasů.

Sedmapadesátiletý Sampaoli dovedl ve svých prvních dvou duelech Argentinu k výhrám nad Brazílií a Singapurem, Maradonu si tím však nezískal. "Sampaoli toho neumí víc než Bauza. Kdyby nás neporazil ve finále Copy América, neznala by ho ani vlastní rodina," uvedl Maradona pro argentinskou televizi TyC.

Sampaoli se proslavil jako trenér reprezentace Chile, s kterou v roce 2015 po finálovém vítězství nad Argentinou vyhrál jihoamerický šampionát. V uplynulé sezoně trénoval Sevillu a dovedl ji ke čtvrtému místu v tabulce španělské ligy.

Sampaoliho vrstevníka Maradonu mimo jiné naštvalo, že trenér nenominoval ke svým úvodním zápasům Sergia Agüera z Manchesteru City. "Nevzít ho je šílenství. ´Kun´ vám přinese rychlost a dynamiku," řekl mistr světa z roku 1986 na adresu svého zetě.

Z Maradony možná mluví i uražená ješitnost, neboť ho Sampaoli údajně ještě během svého klubového působení pozval do Sevilly, kde slavný Argentinec v závěru kariéry hrával. "Ale oklamal mě. Říkal, že chce se mnou mluvit o fotbale, ale když se stal reprezentačním trenérem, tak už se mi neozval," řekl Maradona, jenž dříve také trénoval argentinský národní tým a nyní vede klub Al-Fudžajra ve Spojených arabských emirátech.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články