Zpět na » Ostatní » Před Norskem porážka se ctí, Češi v přátelském utkání nestačili na Belgii

Ostatní - Před Norskem porážka se ctí, Češi v přátelském utkání nestačili na Belgii

Před Norskem porážka se ctí, Češi v přátelském utkání nestačili na Belgii © Daily Mirror - Marouane Fellani

0

05.06. - REVIEW Belgie byla v přípravném utkání proti České republice aktivnější a po zásluze slaví vítězství 2:1. Vítěznou branku obstaral Marouane Fellaini, nicméně svěřenci trenéra Karla Jarolíma se za předvedený výkon stydět rozhodně nemusí.

Belgie 2:1 (1:1) Česko

Branky: 25. Batshuayi (Lukaku), 52. Fellaini (Mertens) - 29. Krmenčík (Krejčí)

Od prvních minut byli aktivnější domácí fotbalisté. První nebezpečnou situaci zachraňoval Vaclík, nebezpečně hlavičkoval Lukaku. Stejný hráč měl šanci i o pár minut později, tentokrát jeho pokus skončila na tyči.

Po hlavičce do tyče se navíc dostal do kontaktu s gólmanem Tomášem Vaclíkem. Ten se zranil a ačkoliv ještě v duelu pokračoval, ještě v první půli jej nahradil Jiří Pavlenka.

To už měla každá reprezentace na svém kontě jednu trefu. V 25. minutě Lukaku šikovně vysunul Michyho Batshuayie, ten si poradil s Kalasem a zamířil přesně k levé tyči.

Jenže už o čtyři minuty později bylo srovnáno. Belgičané si hráli s míčem u vlastní brány, De Bruyne o něj za přispění Krejčího přišel a Michal Krmenčík už měl velmi snadnou pozici. Z ničeho nic jsme tak dostali zpět do hry a ještě v první půli jsme mohli jít dokonce do vedení.

Po skvělé kombinaci napálil Schick tyčku a v další šanci neuspěl Souček. Jeho hlavička skončila mimo a natahující se Schick už na míč nedosáhl. První půli zakončili menším tlakem domácí, Lukaku ale zblízka Pavlenku nepřekonal.

Do druhého poločasu český tým udělal tři změny, Belgie nasadila pět nových hráčů. A dva z nich se postarali o vítěznou branku. Mertens v 52. minutě rozehrál rohový kop a Marouane Fellaini šikovnou hlavičkou dostal míč za Pavlenku.

Vyrovnat jsme mohli těsně před koncem, Souček ale orazítkoval jen levou tyč. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Benteke, Pavlenka byl na místě. V závěru se žádný tlak nekonal a za zmínku tak stojí jen žlutá karta střídajícího Škody.

Právě útočník Slavie narušil jinak čistou druhou stranu žlutého kartónku rozhodčího Sharera. Česká reprezentace tedy Belgii podlehla 2:1, před Norskem ale špatný dojem rozhodně neudělala.