Zpět na » Ostatní » Akinfejev v ruské lize udržel čisté konto rekordních 764 minut

Ostatní - Akinfejev v ruské lize udržel čisté konto rekordních 764 minut

Akinfejev v ruské lize udržel čisté konto rekordních 764 minut © uefa.com - Igor Akinfejev

0

03.04. - Brankář CSKA Moskva Igor Akinfejev vytvořil nový rekord ruské fotbalové ligy v neprůstřelnosti. Třicetiletý ruský reprezentant neinkasoval 764 minut, než ho v dnešním zápase proti Samaře překonal Cristian Pasquato. Italský útočník v 73. minutě už jen zmírnil porážku hostů na konečných 1:2.

Dalším rekordmanem se v utkání stal obránce CSKA Sergej Ignaševič, který již v prvním poločase vystřídal Alexeje Berezuckého a připsal si 457. start v ruské lize. Sedmatřicetiletý veterán tím o jeden zápas překonal dosavadní maximum Sergeje Semaka.

CSKA před dnešním zápasem v domácí soutěži inkasoval naposledy 6. listopadu v utkání s Permem (2:2). V následujících sedmi duelech Akinfejev udržel čisté konto a jeho tým z nich vytěžil pět vítězství. Po dnešní výhře snížil na třetím místě manko na vedoucí Spartak Moskva na tři body, lídr tabulky má však zápas k dobru.