Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Trenér Nizozemců Blind na sebe vzal porážku s Bulharskem

Ostatní - Trenér Nizozemců Blind na sebe vzal porážku s Bulharskem

Trenér Nizozemců Blind na sebe vzal porážku s Bulharskem © Football Oranje - Danny Blind

0

Líbilo se

27.03. - Trenér nizozemských fotbalistů Danny Blind na sebe vzal odpovědnost za porážku 0:2 v Bulharsku, která týmu zkomplikovala boj o postup na mistrovství světa. Pětapadesátiletý kouč dokonce připustil, že by mohl ve funkci skončit.

"Vina jde za mnou. Padá to na mou hlavu. Musím o tom přemýšlet a můj zaměstnavatel (Nizozemská fotbalová asociace) o tom jistě bude přemýšlet také," řekl Blind novinářům. "Ve fotbale se pohybuji dost dlouho na to, abych věděl, jak to chodí. Musím si nastavit zrcadlo. Takhle už to dál nejde," dodal někdejší obránce Ajaxu a nizozemské reprezentace.

Blind se týmu ujal v červenci 2015, kdy nahradil Guuse Hiddinka, aby se pokusil zachránit Nizozemce v kvalifikaci o mistrovství Evropy. To se mu však nepovedlo a prohrál tři ze čtyř závěrečných zápasů včetně utkání s Českou republikou doma.

Ani v nové kvalifikaci o MS v Rusku, kde mají Oranjes obhajovat bronzovou medaili, se však týmu nedaří. Vyhrál jen nad Běloruskem a Lucemburskem a po pěti zápasech je až na čtvrtém místě tabulky. Na vedoucí Francii ztrácí šest bodů a na druhé Švédsko tři.

"Musím k sobě být upřímný a promyslet si, zda jsem schopen dělat tuhle práci a dát věci do pořádku. Musíme si připustit, že dostat se do Ruska teď bude mnohem těžší," prohlásil Blind, který ze 17 zápasů na lavičce Nizozemska vyhrál jen sedm.

V Bulharsku mu nevyšel mimo jiné tah s překvapivým nasazením teprve sedmnáctiletého stopera Ajaxu Matthijse de Ligta, který byl u obou gólů a v poločase ho Blind raději stáhl. "Teď vím, že bylo příliš brzy na to ho zařadit do týmu. Nevyšlo to tak, jak jsme doufali. A to je má odpovědnost, i když mě k tomu donutily zdravotní potíže jiných stoperů," řekl Blind. "Nic to ale nemění na tom, že z De Ligta jednou bude skvělý obránce," zastal se mladíka.

Další zápas sehrají Nizozemci v úterý, kdy v přípravě hostí v Amsterodamu Itálii. V červnu pak v kvalifikaci narazí na Lucembursko.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články