Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Jankto je specialistou na debuty, skóroval i v reprezentaci

Ostatní - Jankto je specialistou na debuty, skóroval i v reprezentaci

Jankto je specialistou na debuty, skóroval i v reprezentaci © gunnersphere.com - Jakub Jankto

0

Líbilo se

23.03. - Střeleckou formu z klubu si fotbalista Jakub Jankto přenesl i do české reprezentace, za kterou dnes debutoval. Po dvou gólech za Udine v italské lize se trefil i v přípravě proti Litvě a potvrdil tak, že se mu v prvních zápasech mimořádně daří. Prosadil se totiž i při premiéře v Udine a za jednadvacítku.

"Já mám na tyto zápasy docela štěstí. V Udine i jednadvacítce jsem hned při prvním startu dal gól, takže jsem si dnes docela věřil," připustil Jankto v rozhovoru s novináři. "Dobře jsem si sedl i s klukama v kabině a jsem moc rád, že nám to vyšlo i výsledkově," dodal.

Jednadvacetiletý záložník se prosadil v 65. minutě, kdy přidal důležitý druhý gól. "Vybojoval jsem balon ve středu hřiště a šli jsme dva na dva. Já to vzal na sebe, věděl jsem, co chci udělat, seknul jsem si to z pravé na levou a křížem jsem vystřelil. Byla to taková moje typická akce," popsal. "Je pravda, že teď se mi střelecky daří. Byl jsem pak v euforii, protože se na mě přišli podívat i rodiče a přítelkyně," dodal s úsměvem.

"Trenér mě před nástupem na hřiště upozorňoval, ať zůstanu v klidu. Chytnul jsem se dvěma přihrávkami a získal sebedůvěru, což pak vyústilo i v ten gól. Vždy je trochu nervozita, ale v Itálii jsem hrál proti velkým klubům a skvělým hráčům, takže už jsem trochu otrkaný," prohlásil odchovanec Slavie.

Do hry naskočil ve druhé jedenáctce, která byla výrazně produktivnější než ta první. "První poločas byl kombinačně lepší, ale fotbal rozhodují góly a ty tam padaly až nám. Také jsme ukázali hezké akce a mohli jsme dát i více branek než ty tři," mínil Jankto.

Věří, že si výkonem řekl o to, aby s ním trenér Karel Jarolím počítal i do budoucna. "Doufám, že se mi to povedlo. Chtěl jsem mu ukázat, že jsem k dispozici, když mě bude potřebovat už třeba na San Marino. Hlavně jsem ale rád, že už v jednadvaceti jsem poprvé v reprezentaci," řekl.

Svými výkony v Itálii si říká o pozornost týmů z Anglie a vydařený debut za reprezentaci by jejich zájem mohl ještě zvýšit. "Trochu to vnímám, ale nechci si to moc připouštět. Anglická liga a týmy jako Arsenal, Manchester City či Liverpool jsou určitě sen každého," připustil.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ahoj, mám tady časově omezenou akci zejména pro sportovní fanoušky. DIGI TV rozdává svou novou službu přes internet, DIGI2GO na 14 dní zdarma, bez dalších závazků. Je to s balíčkem MAXI, takže tam bude o víkendu Premier League a La Liga, HBO a další. Koukat se dá přes mobil, tablet, TV nebo PC. Pokud si to chcete někdo vyzkoušet, stačí kliknout a vyplnit formulář https://www.superfotbaldigitv.cz/ a zadat akční kód "FREEDIGI" do 24.3. Tak ať Vás to baví :)

anatolyj
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články