Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Pětigólového Adurize poprvé nominoval nový kouč Španělska

Ostatní - Pětigólového Adurize poprvé nominoval nový kouč Španělska

Pětigólového Adurize poprvé nominoval nový kouč Španělska © NewsOdy - Aritz Aduriz

0

Líbilo se

05.11. - Den po pětigólovém představení v Evropské lize dostal útočník Bilbaa Aritz Aduriz premiérovou pozvánku od nového kouče španělské fotbalové reprezentace Julena Lopeteguiho. Čtvrteční mimořádný střelecký výkon v utkání s Genkem však podle trenéra neměl na nominaci pětatřicetiletého hráče vliv.

"O Adurizovi jsem měl jasno už před včerejším milníkem," uvedl nástupce úspěšného Vicenta del Bosqueho. Španěly čeká domácí zápas kvalifikace mistrovství světa s Makedonií a přípravné utkání s Anglií ve Wembley.

"Vede si výborně a může nám pomoct," řekl Lopetegui na adresu účastníka letošního mistrovství Evropy, který rozhodl o výhře nad Genkem 5:3. Pět branek v jednom utkání Evropské ligy dal jako první v historii, třikrát skóroval z penalty.

"Pět gólů za zápas nedáváte každý den, ale musím poděkovat spoluhráčům. Oni odvedli svou práci a já to jen dokončil," uvedl Aduriz, který může rozšířit svou bilanci devíti reprezentačních startů, v nichž jednou skóroval.

Ve španělské lize dal v této sezoně v devíti zápasech pět branek, ale na evropské scéně v předchozích třech duelech vyšel naprázdno. Gólový půst ukončil rázně a má nakročeno k tomu, aby navázal na minulý ročník Evropské ligy, v němž byl díky deseti brankám nejlepším kanonýrem.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články