Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Komentář: Ostrava si zaslouží více reprezentačních duelů

Ostatní - Komentář: Ostrava si zaslouží více reprezentačních duelů

Komentář: Ostrava si zaslouží více reprezentačních duelů © zimbio.com - Česko v utkání s Ázerbajdžánem.

0

Líbilo se

12.10. - Výbroná atmosféra a více než 12 tisíc lidí. Nic proti Praze, ale jsem si naprosto jistý, že taková atmosféra by proti Ázerbajdžánu nepanovala. A to ještě přidejme nepříjemné počasí, které včera ve Vítkovicích panovalo. Ostravští fanoušci dali FAČR jasný odkaz, reprezentaci chtějí vidět častěji.

Tomáš Vaclík to po utkání s Ázerbajdžánem řekl přesně a výstižně. "Je třeba divákům poděkovat, byli opravdu vynikající. Moc jim děkuju za to, že přišli a fandili i v takovém počasí."

Nechci Prahu v žádném případě urazit, ale takovou atmosféru bychom jistě nezažili. Stačí nám na to pár jednoduchých faktů.

Na první kvalifikační duel o MS 2018 v Rusku proti Severnímu Irsku přišlo 10 731 diváků. Generali Aréna má přitom kapacitu přes 20 tisíc diváků.

Dejme tomu tedy přišla polovina kapacity. Do Vítkovic včera dorazilo 12 148 fanoušků, kapacita je přitom těsně nad třinácti tisíci. A jak jste si jistě všimli, záměrně jsem v prvním případě použil výraz "diváci" a ve druhém "fanoušci".

I hráči po utkání souhlasili, že atmosféra byla jiná. Opravdu se fandilo, ostravský kotel dokázal vyprovokovat ostatní fanoušky a byl z toho výborný zážitek.

Je tu ale i opačná stránka věci, která dost možná Vítkovicím zavře cestu pro pořádání reprezentačních zápasů. Pokřik "Pelta a Berbr ven" rozhodně neudělá na vedení dobrý dojem a ani jedna vyhozená dýmovnice příliš plusových bodů nenažene.

Jinak ale byla atmosféra parádní. A to se ještě vraťme ke slovům gólmana Tomáše Vaclíka. V Ostravě skutečně nepanovalo dobré počasí, po celé utkání pršelo a teplota klesla výrazně pod pět stupňů.

Ostravští fanoušci ale dali FAČR jasný odkaz. Chtějí více reprezentačních utkání než jen jeden za rok. A s naprostým klidem řeknu, že by Ostrava zasloužila i Německo, které na české reprezentanty čeká za necelý rok.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jeste by to chtelo lepsi vykony reprezentantu,kdyz uz je ostravsti fanousci tak podporuji.Jenze Pelta na Ostravu stejne sere,ponevadz ho tam lide nemaji radi(a pravem),takze bohuzel asi nic. Smajlík 11 Smajlík 19

tomogara

..on to radeji vrazi na Spartu,kde by v tomto pocasi prisla tak polovina divaku,a od zacatku utkani budou misto povzbuzovani jenom nadavat Smajlík 15

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články