Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Brabec už se v Genku zabydlel a zvyká si na rychlejší soutěž

Ostatní - Brabec už se v Genku zabydlel a zvyká si na rychlejší soutěž

Brabec už se v Genku zabydlel a zvyká si na rychlejší soutěž © voetbalnieuws.be - Jakub Brabec

0

Líbilo se

05.10. - Fotbalový reprezentant Jakub Brabec po přestupu do belgického Genku už našel herní rytmus a aklimatizoval se. Nyní se to pokusí potvrdit i v národním týmu, i když si uvědomuje, že na stoperu bude mít těžké dostat se do sestavy. Rád je i za pozvánku.

"Věděl jsem, že se (asistent trenéra reprezentace) Boris Kočí přijede podívat na náš zápas se Sassuolem, tak jsem se snažil se připravit co nejlépe. Jsem rád, že jsem tady, ale vím, že teď není v reprezentaci čas na zkoušení. Každý bod je důležitý, proto neřeším, jestli budu hrát," prohlásil Brabec.

Je rád, že trenér Karel Jarolím zve i nové hráče, jako například záložníka Lukáše Droppu. "Je to ukázka, že trenér kouká na všechny hráče a každý má šanci se ukázat. I ti hráči, co jsou uklizení v méně sledovaných ligách," dodal.

Sám má v národním týmu jediný start, a to z březnového přípravného utkání se Švédskem. To byl ještě hráčem Sparty. V ní však v úvodu nové sezony nenastupoval kvůli tomu, že se řešil jeho možný přestup. "A trenér Ščasný nechtěl stavět hráče, co mají přestup v hlavě, i když jsem mu říkal, že jsem připravený. Já to respektoval, jen bylo hloupé, že v tu dobu jsme měl spíše informace, že přestup neklapne," vzpomínal Brabec.

Nakonec se ze dne na den stěhoval do Genku. Tam už se po měsíci zcela aklimatizoval a svého rozhodnutí odejít nelituje. "Jsem spokojený. Dostal jsem se už i do sestavy. Se všemi se tam dá komunikovat anglicky, už jsem si našel i baráček, takže je tam se mnou rodina. Všechno funguje. I v kabině je dobrá parta a srandičky jako u nás ve Spartě. To přitom v cizině nebývá obvyklé," popisoval Brabec.

"Je tam také hodně mladý mančaft. Vždy jsem si připadal jako mladý hráč, ale tam jsem mezi staršími. Nechci stagnovat, chci růst, i proto jsem chtěl přestoupit," dodal čtyřiadvacetiletý stoper.

V tomto směru se mu odchod do belgické ligy vyplácí. Ačkoli nerad srovnává tamní soutěž s českou ligou, cítí, že je tam fotbal mnohem rychlejší a pro stopera náročnější. "Je to v jiném tempu, jsem více pod tlakem. Na vše je méně času. V každém utkání proti nám měl i soupeř nadstandardní hráče do ofenzivy. Třeba jsme hráli v Kortrijku, tak jsem si říkal, že by to mohlo být v pohodě, ale dostali jsme tam čtyřku. Byli opravdu dobří. Byla to jízda od první do poslední minuty," řekl Brabec.

Na "jízdu" musí být připraven i v případě, že v sobotu dostane od trenéra Jarolíma šanci na hřišti úřadujících mistrů světa Němců. "Dnes jsme koukali na video a je tam velká kvalita, světoví hráči, kteří to proti nám určitě ukážou. Ale i se Spartou se proti papírově kvalitnějším týmům dalo hrát," věří Brabec v šanci na český úspěch.

Je přesvědčený, že čeští fotbalisté nebudou hrát proti Německu tak defenzivně, jako například proti Španělsku na mistrovství Evropy. "Nesmíme se zatáhnout do vápna a čekat, kdy nám dají trojku. Ten zápas se Španělskem je pro nás trochu strašák. Fanoušci, ale i my hráči něco takového nechceme. Prvotní úmysl bude určitě jiný, i když se může stát, že nás tak přehrají, že to bude vypadat podobně," dodal sparťanský odchovanec.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články