Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fotbalisté se sešli před Němci, tým doplnili debutanti a Škoda

Ostatní - Fotbalisté se sešli před Němci, tým doplnili debutanti a Škoda

Fotbalisté se sešli před Němci, tým doplnili debutanti a Škoda © alchetron.com - Milan Škoda

0

Líbilo se

04.10. - Česká fotbalová reprezentace se dnes v Praze sešla před zápasy kvalifikace mistrovství světa v Německu a s Ázerbájdžánem. Drobné problémy měli Martin Frýdek a Filip Novák, jejich start by to ale nemělo ovlivnit. Trenér Karel Jarolím doplnil kádr o dva nováčky, záložníky Lukáše Droppu s Jaromírem Zmrhalem, a útočníka Milana Škodu.

"Drobný problém měl Martin Frýdek, možná trošku Filip Novák. Ale nemělo by to být nic zásadního, co by mělo ovlivnit to, že by v nominaci třeba nezůstali," řekl novinářům Jarolím.

Český kouč, který převzal reprezentaci v létě po Pavlu Vrbovi, vpodvečer poměrně překvapivě dodatečně povolal dva úplné nováčky. Sedmadvacetiletý Droppa z ruského Tomsku by měl pomoci při problémech ve středu pole, o čtyři roky mladší slávista Zmrhal zase může hrát na více postech v záloze. Oba dva se k týmu připojí v úterý, kdy by měl dorazit i Škoda, pokud bude po dopoledním tréninku na Slavii zdravotně v pořádku.

Pozvánku tentokrát nedostal Daniel Pudil z Sheffieldu Wednesday, který sice po zranění už nastoupil k zápasu druhé anglické ligy, ale musel opět střídat. "Zřejmě se mu to trošku obnovilo, takže v nominaci tentokrát není," uvedl Jarolím.

Kvůli zranění mu už dříve vypadlo několik důležitých hráčů. Chybějí záložník Vladimír Darida, další středopolař Jakub Rada či stopeři Lukáš Pokorný a Tomáš Kalas. Zdravotní potíže stále má i kapitán Tomáš Rosický, jenž ještě neoznámil, zda bude v reprezentaci pokračovat. Naopak se do týmu vrátili záložník Milan Petržela a uzdravený stoper Tomáš Sivok, v mužstvu je i útočník jednadvacítky Patrik Schick ze Sampdorie Janov.

Jarolímův tým v září při jeho soutěžní premiéře na lavičce reprezentace remizoval v úvodním utkání světové kvalifikace se Severním Irskem 0:0. V druhém duelu skupiny se v sobotu 8. října představí Češi v Hamburku na půdě úřadujících světových šampionů Němců a o tři dny později v Ostravě-Vítkovicích přivítají Ázerbájdžán.

"Každý z těch zápasů bude mít úplně jiný charakter. Německo je obrovská výzva. Tam můžeme příjemně překvapit a byl bych rád, kdyby se tak stalo. Ázerbájdžán to bude pravděpodobně o dobývání soupeřovy obrany," řekl Jarolím. Jeho svěřence čeká vpodvečer trénink, který byl ze Strahova přesunut na hřiště vedle smíchovského hotelu, kde tým bydlí.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články