Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Vaclík: Reprezentace bez Čecha je jiná, ale musíme to zvládnout

Ostatní - Vaclík: Reprezentace bez Čecha je jiná, ale musíme to zvládnout

Vaclík: Reprezentace bez Čecha je jiná, ale musíme to zvládnout © zimbio.com - Tomáš Vaclík

0

Líbilo se

02.09. - Brankář Tomáš Vaclík má ve fotbalové reprezentaci nahradit rekordmana Petra Čecha, který po mistrovství Evropy ukončil kariéru v národním týmu. Gólman Basileje přiznává, že srazy českého mužstva bez dlouholeté jedničky jsou jiné, ale věří, že roli Čechova nástupce zvládne.

"Je to jiné, když sem člověk jezdil, tak tady vždycky Petra potkal. Je to jiné i bez těch ostatních kluků, kteří skončili, ale jsou tady zase nové tváře. Musíme se s tím nějak srovnat a zvládnout to bez nich," řekl Vaclík na dnešním setkání reprezentantů s novináři.

Éru po Čechovi začal ve středu, kdy pod novým koučem Karlem Jarolímem odchytal první poločas přípravy s Arménií (3:0) a připsal si sedmý start v reprezentaci. Jako nová česká jednička se však zatím úplně necítí. "Trenér ještě neřekl, kdo bude chytat v neděli. Těžké to takhle říkat. Ale za tu dobu tady jsem se nějak zabudoval do týmu. Věřím, že když mi kluci budou důvěřovat, tak jim to na hřišti splatím," uvedl sedmadvacetiletý gólman.

Hodně chválil o tři roky mladšího reprezentačního kolegu Tomáše Koubka. "Chytá výborně. Na to, že jsou to jeho první zápasy ve Spartě, tak to zvládá úplně v pohodě. Myslím, že už si na svou stranu naklonil i kabinu a lidi. Všichni mu v klubu věří," konstatoval Vaclík.

Ke Koubkovi má lidsky o něco blíž než k čtyřiatřicetiletému Čechovi. "Jsme s Tomášem často v kontaktu, rozebíráme rukavice jiných gólmanů... Máme spolu super vztah. Ke Koubasovi mám věkově i zájmy blíž, oba máme malé dcery a můžeme řešit i tyhle věci," uvedl rodák z Ostravy.

Proti Čechovi by si rád zahrál ve skupině Ligy mistrů, kde Basilej vyzve Arsenal. "Těším se a doufám, že bude chytat. Loni Ligu mistrů začínal Ospina, než jim začalo téct do bot. Myslím, že hrajeme na Arsenalu druhý zápas, tak bych si chtěl zahrát proti Petrovi," řekl Vaclík. Jeho mužstvo se utká ještě s Paris St. Germain a opět po dvou letech s přemožitelem Plzně ze 4. předkola Razgradem.

V Basileji začíná Vaclík třetí sezonu a pryč se zatím nechystá. "Jestli něco bylo, tak se to ke mně nedostalo. Před koncem minulé sezony jsem podepsal novou smlouvu na pět let. S klubem jsme si řekli, že když za mě někdo peníze dá, tak jsou otevřeni jednat. Ale většinou je to v rukou klubů a agenta," uvedl bývalý brankář Sparty a Žižkova. "Já jsem v Basileji i ve Švýcarsku maximálně spokojený. Ale lákalo by mě to dál. Mám odmala sen si vyzkoušet Premier League, jestli bych na to měl. Podle mě je to z pohledu gólmana nejsložitější soutěž," řekl Vaclík.

Povedený zápas s Arménií ho potěšil, ale v neděli proti Severnímu Irsku očekává mnohem těžší utkání. "Irové se s tím nebudou vzadu tak mazlit jako Arméni, když se nám je podařilo nachytat hned na začátku. Budou jako ostrovní tým nebezpeční ze standardek. Na posledním Euru určitě nabrali sebevědomí, protože se tam prezentovali dobrými výsledky a výkony. Pro nás bude hrozně důležité to zvládnout vítězně a neztratit body hned na začátku kvalifikace," prohlásil Vaclík.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články