Zpět na » Ostatní » S Realem to vypadalo špatně, ale vstal z mrtvých a nakonec získal evropský Superpohár

Ostatní - S Realem to vypadalo špatně, ale vstal z mrtvých a nakonec získal evropský Superpohár

S Realem to vypadalo špatně, ale vstal z mrtvých a nakonec získal evropský Superpohár © as.com - Ramos vstřelil vyrovnávací gól

1

09.08. - REVIEW Sevilla byla blízko zisku evropského Superpoháru. Ještě v závěrečných sekundách finálového zápasu vedla nad Realem Madrid 2:1. Jenže pak Ramos hlavou vyrovnal a v prodloužení strhl výhru na stranu Bílého baletu po individuální akci obránce Dani Carvajal.

Real Madrid - Sevilla 3:2 po prodloužení

Góly: 21. Asensio, 90+3. Ramos (Vázquez), 119. Carvajal - 41. Vázquez (Vitolo), 72. Konopljanka (pen.)

Real Madrid CF: Casilla - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Isco (67. Modrić), Casemiro, Kovačić (74. Rodriguez) - Vázquez, Morata (64. Benzema), Asensio

Sevilla FC:
Rico - Pareja, Carriço (51. Rami), Kolodziejczak - Kiyotake, N´Zonzi, Iborra (75. Kranevitter), F. Vázquez - Mariano, Vietto (68. Konopljanka), Vitolo

ČK: 93. Kolodziejacziak

Real měl v úvodu takticky svázaného boje přeci jen zajímavější příležitosti před bránou díky hlavičce Ramose po rohu a střele Asensia z dálky. Mladý záložník, kterého si zřejmě nechá trenér Zidane v kádru por celou sezónu, pak vstřelil nádhernou vedoucí branku. Ve 21. minutě napřáhl daleko za vápnem a nachytal střelou do šibenice Rica na švestkách - 1:0.

Pak ale aktivita přešla na kopačky Sevilly. Její fotbalisté se dostali do šancí ve 27. minutě, kdy pálil vysoko nad Mariano a po půlhodině hry i Carrico, jehož tvrdou dělovku zpacifikoval Casilla. Nicméně ve 41. byl na střelu Vázqueze krátký. Po centru Vietta mu na hranici vápna zpracoval míč Vitolo a čerstvá posila křížnou střelou mířila mimo dosah madridského gólmana - 1:1.

Druhá půle měla také tempo spíše přípravného zápasu a v jeho úvodu měl větší příležitosti skórovat spíše Real. K Vázquezově centru se ale těsně nedostal Morata a Isco vzápětí po přihrávce Asensia mířil vedle.

Důležitá situace se ale odehrála na druhé straně hřiště v 70. minutě. Vitolo pronikal do vápna, v němž ho dle názoru rozhodčího fauloval Sergio Ramos a z nařízené penalty se nemýlil Konopljanka. Ten poslal míč na úplně druhou stranu než kterou risknul Casilla - 1:2.

Real se do šancí dostával obtížně, jednu z mála napálil Carvajal z ostrého úhlu v 81. minutě jen do brankáře Rica. A v momentě, kdy se už zdálo, že Sevilla získá evropský Superpohár, se vynořila figura Sergia Ramose, který jako před dvěma lety ve finále Ligy mistrů poslal hlavou míč do sítě po centru Vázqueze a vynutil si prodloužení.

V něm už byli zdrcení Andalusané totálně odevzdaní, navíc když od 93. minuty po druhé žluté Kolodziejcziaka dohrávali v deseti. Bílý balet následně promarnil řadu šancí. Benzema, James, Vázquez, gól nebyl uznán Ramosovi...Diváci se už pomalu začali těšit na penalty, když po ztrátě míče Konopljanky zaútočil nebojácně Carvajal, s míčem pronikl až do šestnáctky a nekompromisní ranou ho napálil do sítě - 3:2.

Real tak po dvou letech znovu vybojoval evropský Superpohár, shodou okolností proti stejnému soupeři.