Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Kanté a dalších 8 komet, jejichž cena během jedné sezóny několikanásobně vylétla nahoru

Ostatní - Kanté a dalších 8 komet, jejichž cena během jedné sezóny několikanásobně vylétla nahoru

Kanté a dalších 8 komet, jejichž cena během jedné sezóny několikanásobně vylétla nahoru © 90min.com - Kanté s Payetem

3

Líbilo se

19.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Přestup francouzského záložníka N´Gola Kantého do Chelsea za částku přesahující 30 milionů eur přinesl anglickému šampionovi z Leicesteru obrovský zisk, na který by si v tomto klubu ještě před rokem neodvážil nikdo byť jenom pomyslet. Ovšem Kanté nebyl sám, kdo během jedné sezóny výkonnostně vyletěl a jeho cena astronomicky vylétla.

Pojďme si zrekapitulovat alespoň ty nejvýznamnější případy z nedávné historie, kdy hráč po jedné vydařené sezóně vyšrouboval svoji cenu prudce nahoru.

N´Golo Kanté

Leicester City koupil Kantého před rokem z Caen, skromného francouzského klubu, za pouhých 5,6 milionů liber. Tenkrát přestup asi málokdo zaregistroval. Nicméně tento záložník zaznamenal jednu z nejlepších sezón ve srovnání s ostatními hráči v lize a byl podstatným článkem při neuvěřitelné cestě Leicesteru za ligovým titulem. Jeho výkony natolik upoutaly bohaté zájemce, že Chelsea nakonec musela zaplatit ještě o deset milionů liber víc než byla jeho výkupní klauzule ze smlouvy, aby ho urvala před konkurencí. Nyní sice bude zet v záloze Leicesteru pořádná díra, na druhou stranu mají Foxes slušný kapitál na slušné posílení kádru.

James Rodríguez

Jamese získalo Monako v létě roku 2013 z Porta za 45 milionů eur, aby společně s krajanem Radamelem Falcaem udělali z klubu, který léta patřil mezi evropskou elitu, opět obávaný celek. Nejprve ve Francii a následně i v Evropě. Ovšem ani jeden z borců neodehrál dobrou sezónu, nicméně Jamesovi se alespoň náramně vydařil světový šampionát 2014 v Brazílii, který ovládl jako nejlepší střelec. Kolumbii dotáhl až do čtvrtfinále a výkony v dresu národního týmu mu nakonec vynesly přestup do Realu Madrid za 80 milionů eur.

Vincent Janssen

Do uplynulé sezóny byl tento Holanďan naprosto neznámý hráč, jehož AZ Alkmaar kupoval z druholigového Almere City za směšných 500 tisíc eur. Nicméně sezóna 2015-16 pro něj byla neuvěřitelně plodná, nasázel 31 ligových branek a Tottenham za něj zaplatil 22 milionů eur.

Dimitri Payet

Loni v létě kupoval West Ham tohoto francouzského reprezentanta za 10,7 milionů liber z Olympique Marseille. Při ohlédnutí zpět se tato částka jeví jako drobné, neboť zejména skončené EURO 2016 z něj učinilo velice žádaného borce. West Ham se ho ale zbavovat nechce. „Payet není na prodej. Jeho cena je 100 milionů liber. I v jeho věku,“ uvedl prezident David Sullivan.

Martin Cáceres

V roce 2008 vydělal španělský Villarreal 15 milionů eur na hráči, který za něj ani jednou nehrál. Za 900.000 eur ho Žlutá ponorka koupila z uruguayského Defensoru, aby ho poslala na hostování do Recreativa, kde se náramně chytil a trenéra Guardiolu natolik uchvátil, že neváhal za tohoto stopera zaplatit 16,5 milionů eur. V Barceloně ale mnoho štěstí neměl a nyní je dokonce bez angažmá.

Eric Bailly

Další mladý stoper, jehož objevil Villarreal. Před rokem ho „amarillos“ koupili za 5,7 milionů eur z barcelonského Espanyolu a Baillyho transfer se rentoval nečekaně brzy, když ho do svého týmu požadoval José Mourinho. Manchester United kvůli tomu neváhal uvolnit obrovskou sumu 38 milionů eur s ohledem na to, že jde teprve o 22letého fotbalistu.

Marquinhos

Poté, co ho AS Řím koupil v lednu 2013 (po předchozím hostování) za 5,7 milionů eur z Corinthians, se stal z brazilského obránce jeden z nejvyhledávanějším přestupových cílů až si ho Paris SG odvedl šest měsíců nato za 31,4 milionů eur. To je panečku rekordně rychlé zhodnocení...

Kevin de Bruyne

Chelsea nad bledým Belgičanem udělala kříž v lednu 2014, kdy definitivně ztratila víru v jeho schopnosti a prodala ho do Wolfsburgu za 18 milionů liber. V Bundeslize se ale hbitý fotbalista náramně rozehrál a v létě 2015 po něm chňapnul Manchester City, který byl ochoten zacálovat plných 55 milionů liber. Nyní patří mezi Guardiolovy klíčové hráče, kteří mají dovést Citizens k titulu.

Paulo Dybala

Minulé léto za něj Juventus zaplatil Palermu slušných 32 milionů eur, ovšem už teď je jasné, že pokud ho Stará dáma v nejbližší době bude chtít prodat, pak zisk bude stát opravdu za to. Ostatně před pár týdny už byl Real s Barcelonou ochotni investovat kolem 100 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články