Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Nizozemský fotbalový svaz potrestal Twente sestupem do druhé ligy

Ostatní - Nizozemský fotbalový svaz potrestal Twente sestupem do druhé ligy

Nizozemský fotbalový svaz potrestal Twente sestupem do druhé ligy © as.com - Twente Enschede

1

Líbilo se

19.05. - Nizozemský fotbalový klub Twente Enschede byl přeřazen do druhé ligy kvůli porušení finančních pravidel. Rozhodl o tom národní svaz KNVB. Twente má dluhy ve výši kolem 32 milionů eur a trest je i důsledkem nelegálních praktik na přestupovém trhu.

Klub v této sezoně obsadil 13. místo a na sportovním poli se zachránil, od dubna přitom nejvyšší soutěž hrál s tříbodovým odpočtem právě kvůli porušení finančních pravidel. V předchozí sezoně přišel z podobných důvodů dokonce o šest bodů. Ligu teď nuceně opouští šest let po zisku jediného mistrovského titulu v historii.

Twente se opakovaně nepodařilo předložit odpovídající plán, který by odvrátil hrozbu odebrání licence. S rozhodnutím svazu však jeho vedení nesouhlasí a zvažuje právní kroky.

Svaz potrestal už v prosinci klub tříletým zákazem startu v evropských pohárech za to, že prodal práva na sedm hráčů třetí straně, což pravidla nedovolují. Twente navíc tyto údaje zatajilo, aby dostalo od UEFA licenci na účast v předchozím ročníku Evropské ligy.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články