Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Největší klid na práci z TOP 5 evropských lig maji trenéři ve francouzské Ligue 1

Ostatní - Největší klid na práci z TOP 5 evropských lig maji trenéři ve francouzské Ligue 1

Největší klid na práci z TOP 5 evropských lig maji trenéři ve francouzské Ligue 1 © espnfc.com - Arsene Wenger

0

Líbilo se

22.03. - Arsene Wenger, manažer londýnského Arsenalu, je ve funkci už od roku 1996, což je na současné nestálé poměry, jež vládnou na trenérských postech klubů pěti předních evropských lig, neobvykle dlouhá doba. Nicméně není to anglická Premier League, kde mají trenéři nejdelší průměrný život, jak by se mohlo z tohoto údaje zdát. Nejjistější si svojí funkci mohou být trenéři ve Francii.

Sir Alex Ferguson vydržel na lavičce Manchesteru United dlouhých 27 let. Zatím marně ho stíhá manažer Arsenalu Arsene Wenger, jenž u klubu, který momentálně sídlí na Emirates Stadium, slouží dlouhých 233 měsíců. Je tedy Premier League rájem pro kouče? Ne tak docela.

Nejjistější život trenérů je totiž podle studie CIES Football Observatory ve francouzské Ligue 1, kde také působí po Wengerovi druhý nejdéle sloužící trenér s nepřerušenou praxí u jednoho týmu - Christophe Galtier ze Saint Etienne, který je ve funkci od roku 2009, tedy o 13 let méně než Wenger.

Průměrný život trenérů ve francouzské Ligue 1 je 16 měsíců. V Premier League, kde letos předčasně skončilo již šest manažerů, vydrží trenér v průměru 14,5 měsíců.

Na třetím místě, co se životnosti koučů týče, skončila německá Bundesliga se třinácti měsíci. V závěsu hned za ní dlí španělská liga, kde trenéři přežijí v průměru 10 měsíců. Nejhůř jsou na tom kormidelníci v Serii A, kde se v průměru propouští již po devíti měsících.

Jan Preisler / espnfc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články