Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Držitel Zlatého míče Josef Masopust by oslavil 85. narozeniny

Ostatní - Držitel Zlatého míče Josef Masopust by oslavil 85. narozeniny

Držitel Zlatého míče Josef Masopust by oslavil 85. narozeniny © noticias.lainformacion.com - Josef Masopust

0

Líbilo se

08.02. - První český držitel Zlatého míče, fotbalista Josef Masopust, by 9. února oslavil 85. narozeniny. Vicemistr světa z roku 1962 a český fotbalista století byl mistrem slalomů a skvělých přihrávek. Za svůj um provázený poctivostí a čestností byl pasován na rytíře sportu a obdržel cenu fair play za celoživotní sportovní činnost, v rámci ankety Sportovec roku byl vyhlášen legendou českého sportu. Fotbalista, který vynikal výbornou fyzickou kondicí, zemřel loni v červnu ve věku 84 let.

Masopust, jenž spolu se Svatoplukem Pluskalem vytvořil nezapomenutelnou dvojici ve středové řadě Dukly i reprezentace, byl tvůrcem hry týmu, který v roce 1962 v Chile dosáhl díky stříbru jednoho z největších fotbalových úspěchů v historii. Ve finále s Brazílií, v němž nakonec Čechoslováci prohráli 1:3, dal úvodní gól. O dva roky dříve se podílel i na bronzu z premiérového mistrovství Evropy ve Francii, celkem sehrál za reprezentaci 63 zápasů a vstřelil deset branek.

Rodák ze Střimic zahájil svou kariéru v divizním Baníku Most, v roce 1950 po něm sáhly ligové Teplice. Po dvou letech narukoval do Dukly (tehdy ATK) a ve slavném armádním celku nakonec vydržel 16 let, během nichž získal osm mistrovských titulů a tři vítězství v Československém poháru. Jako trenér dosáhl Masopust svého největšího úspěchu ve Zbrojovce Brno, již v roce 1978 dovedl k dosud jedinému ligovému titulu.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Pan fotbalista a vyborny clovek. Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články