Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Shrnutí letního přestupového trhu 2015 v číslech: Rekordní útraty, nejvíce v Premier League

Ostatní - Shrnutí letního přestupového trhu 2015 v číslech: Rekordní útraty, nejvíce v Premier League

Shrnutí letního přestupového trhu 2015 v číslech: Rekordní útraty, nejvíce v Premier League © skysports.com - Raheem Sterling

0

Líbilo se

04.09. - Letošní přestupové léto se opět rekordně utrácelo. Vzduchem proletělo (pokud budeme počítat pět nejprestižnějších lig - anglickou, španělskou, italskou, německou a francouzskou) téměř 3 miliardy eur a nikoho asi nezarazí, že nejrozhazovačnější byly tradičně, díky ziskům z televizních práv, které letos ještě narostly, kluby anglické Premier League. Oproti loňsku o 31% víc.

Jak už bylo uvedeno, největší porcí do tohoto společného mlýna přispěly kluby Premier League - 864 milionů liber (1,15 mld. eur), což představuje 12% oproti létu 2014. V pořadí za anglickou ligou je daleko Serie A, jejíž zástupci investovali 575 milionů eur, La Liga 503 milionů eur, Bundesliga 393 milionů eur a Ligue1 303 milionů eur.

Utracené peníze za přestupy v pěti nejprestižnějších ligách Evropy (zdroj: skysports.com)

„Bavíme se o rekordních sumách a tyto rekordní částky jsme zaznamenali ve všech soutěžích,“ uvedl pro Sky Sport Esteve Calzada z Barcelona Marketing Executive. „Je tu patrná jednoznačná dominance Premier League, která doluje tučné příjmy z TV práv, které okamžitě obrátí. Čistá útrata je pětkrát vyšší než u španělské La Ligy či Serie A a vše nasvědčuje tomu, že to tak bude i do budoucna. Nic nehovoří proto, že by se to mělo změnit.“

Jak se utrácelo v jednotlivých ligách loni a letos (zdroj: skypsprts.com)

Z prodeje hráčů Premier League vytěžila mnohem větší zisky než jejich protějšky z ostatních lig - 534 milionů eur, což je ale o pět procent méně než v roce 2014. Naopak v Bundeslize tato čísla dramaticky vzrostly - o 243 procent.

Zisky z prodeje hráčů (zdroj: skysports.com)

Pokud jde ale o čistou útratu, pak Premier League ostatní ligy totálně převálcovala. Investice po odečtení zisků z prodeje dosáhly 619 milionů eur, více než pětinásobek toho, kolik utratily kluby druhé soutěže v pořadí, španělské La Ligy. Víc vydělat než utratit dokázaly dvě soutěže: Bundesliga a Ligue 1.

Manchester City vede žebříček klubů elitních evropských lig, jež nejvíc zavařily kreditku. Celkově jejich konto zchudlo o neuvěřitelných 197 milionů eur, hned za nimi se umístili městští rivalové z United a bronz ukořistilo madridské Atlético.

(zdroj: skysports.com)

Primát nejdražšího hráče si vydobyl svým přestupem na poslední chvíli Belgičan Kevin de Bruyne z Wolfsburgu do Manchesteru City. Do nejdražší desítky se ještě vměstnali jeho noví spoluhráči Raheem Sterling a Nicolás Otamendi. Víc jak jednoho zástupce má v TOP 10 žebříčku ještě Liverpool, díky nákupům Bentekeho a Firmina.

(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Je videt ktera liga je nejsledovanejsi,kde se toci nejvetsi prachy za televizni prava.At si angl.kluby ty penize uzivaji.Predvadeji pekny fotbal,lidi je chteji videt,televize jim to zprostredkovava,take za prachy od nich a z reklam,no a podil ze zisku nalije do klubu.Ty jim zase zprostredkuji podivanou pro lidi...atd.atd.A vsuchni spokojeni. Smajlík 1

tomogara
Bwernx3 - 04.09. Odpovědět

MU se vraci do Evropy - MU nědělá ostudu ale to ty ostatní

Bwernx3
COKO - 04.09. Odpovědět

Tak a letos nějaké ty tituly v Evropě ne? Přece nebudou dostávat s tak super drahýma posilama po prdeli...zase...

COKO
romco - 04.09. Odpovědět

ale ved Southampton a West ham to už roztáčajú Smajlík 7

romco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články