Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Nešlo o úplatek, říká o platbě 10 milionů dolarů šéf MS 2010

Ostatní - Nešlo o úplatek, říká o platbě 10 milionů dolarů šéf MS 2010

Nešlo o úplatek, říká o platbě 10 milionů dolarů šéf MS 2010 © nehandaradio.com - Danny Jordaan

0

Líbilo se

02.06. - Někdejší šéf organizačního výboru fotbalového mistrovství světa v roce 2010 Danny Jordaan potvrdil informace americké justice, že Jihoafrická republika zaplatila konfederaci Severní a Střední Ameriky a Karibiku (CONCACAF) deset milionů dolarů. Podle něho se však jednalo o příspěvek do fondu na rozvoj fotbalu v regionu a nikoliv o úplatek.

"V životě jsem nedal ani nepřijal úplatek od kohokoliv," prohlásil Jordaan v reakci na informace listu Sunday Independent, podle kterého nejmenovaný vysoce postavený jihoafrický funkcionář zaplatil někdejšímu šéfovi CONCACAF Jacku Warnerovi, jenž je jedním ze 14 lidí obviněných v současném korupčním skandálu FIFA.

Podle Jordaana se platba uskutečnila v roce 2008, JAR ale byla zvolena dějištěm mistrovství světa 2010 už v roce 2004. "Jak bychom mohli dát úplatek za hlasy čtyři roky poté, co jsme vyhráli volby?" řekl Jordaan s tím, že se rozhodně nemohlo jednat o jeho osobní rozhodnutí. Jako šéf organizačního výboru mohl samostatně schválit platby maximálně do výše milionu randů, podle tehdejšího kurzu zhruba 130 tisíc dolarů.

Ministr sportu a tehdejší prezident JAR Thabo Mbeki ale tvrdí, že se žádná mimořádná platba na účty FIFA v roce 2008 neuskutečnila.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články