Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Odpouštím, ale nezapomínám, varoval Evropu staronový šéf Blatter

Ostatní - Odpouštím, ale nezapomínám, varoval Evropu staronový šéf Blatter

Odpouštím, ale nezapomínám, varoval Evropu staronový šéf Blatter © rollingstone.com - Sepp Blatter

0

Líbilo se

30.05. - Joseph Blatter po svém pátečním znovuzvolení prezidentem FIFA slovně zaútočil na Evropskou fotbalovou unii (UEFA) a americkou justici. Svým rivalům vzkázal, že odpouští, ale nezapomíná.

Zástupci evropského fotbalu v čele s šéfem UEFA Michelem Platinim patří mezi hlavní Blatterovy odpůrce. Otevřeně podporovali jeho jordánského konkurenta Alího bin Husajna a den před volbou se Platini snažil Blattera při osobním setkání přesvědčit, aby se své kandidatury zvlášť ve světle korupčního skandálu vzdal.

"Odpustím každému, ale nezapomínám," řekl Blatter poté, co byl zvolen už do svého pátého funkčního období. "Je tam nenávist, která nepochází pouze od jedné osoby z UEFA, ale od celé organizace. Nemohou se smířit s tím, že jsem se stal v roce 1998 prezidentem," připomněl v televizním rozhovoru pro švýcarskou stanici RTS svou první volbu, v níž porazil tehdejšího prezidenta UEFA Lennarta Johanssona.

Podle Blattera nebylo zatčení sedmi fotbalových funkcionářů v Curychu na žádost americké justice dva dny před volbu náhodné. "Američané se ucházeli o mistrovství světa v roce 2022 a neuspěli," zmínil kontroverzní volby pořadatele šampionátů v letech 2018 a 2022, kterými se staly Rusko a Katar.

Blatter navíc vidí vazby mezi Spojenými státy a svým jordánským vyzyvatelem Husajnem. "Neměli bychom zapomínat, že USA jsou hlavním sponzorem hášimovského království, tedy mého soupeře. Něco tady smrdí," uvedl.

Při páteční volbě Blatter porazil v prvním kole svého jediného vyzyvatele 133:73. Před druhým kolem jordánský princ odstoupil.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dědek jeden.. Antipokrokovy parchant který práci fotbal jak nikdo

CantonaErik
VeekyCZ - 30.05. Odpovědět

Sebbe, prosím, nemluv, sedni si do křesla, nahrab si pár miliard dolarů a v klidu umři, bude aspon klid

VeekyCZ

Ten člověk má tu drzost ještě někoho osočovat, to je do nebe volající opravdu

ILOVEBarcelona
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články