Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Ze zákulisí: Konec legendárního Gerrarda, začátek „nového“ Torrese?

Ostatní - Ze zákulisí: Konec legendárního Gerrarda, začátek „nového“ Torrese?

Ze zákulisí: Konec legendárního Gerrarda, začátek „nového“ Torrese? © itv.com - Fernando Torres

0

Líbilo se

06.01. - V dnešním díle se zaměříme na jednu smutnou událost. Alespoň pro fanoušky Liverpoolu, potažmo celé anglické kopané. Proč se Steven Gerrard rozhodl skončit? A jaké byly dojmy Fernanda „ztraceného syna“ Torrese po návratu do Atlética?

Dojatý Torres: Čím jsem si to zasloužil?

Návraty. To je jedna z kouzelných věcí na každém loučení. A stýskání po domově může na někoho působit obzvláště silně. Jako na Fernanda Torrese. Poté, co odešel z Liverpoolu, se nepřestal trápit. V Chelsea se stal z legendy terčem posměchu ze strany fanoušků, kdy se sestřih jeho gólů vměstnal do jedné pateticky se opakující smyčky. Po dlouhých rozpravách se vedení Blues rozhodlo dát hráči šanci a poslalo jej vzkřísit svou reputaci do Itálie. Torres přicházel s velkým obdivem, ale opět zklamal. Rossoneri se jej ještě rádi „zbavili“ a odeslali jej na rok a půl trvající hostování domů. Do Atlética Madrid.

Jaké byly reakce fanoušků na návrat „El Niňa“? Stačí se podívat na číslo návštěvníků hráčovy prezentace. Na stadion Vicenteho Calderona se přišlo podívat tisíc fanoušků! Po vítězném zápase proti Levante se v neděli opět otevřely brány slavného stadionu v Madridu a příznivci Los Colchoneros stepovali před stadionem hodiny dopředu. A reakce třicetiletého střelce? Dojatý řekl: „Nechápu, čím jsem si tohle zasloužil. Je to úžasný pocit, když víte, že se vracíte domů. Chci s Atléticem vyhrávat trofeje.“ (zdroj: marca.es)

Gerrard: Konec jedné éry

Fanoušci Reds smutní. Ten nejlepší hráč jejich historie, kapitán a motor celého Liverpoolu končí. Steven Gerrard oznámil, že po této sezoně již za Liverpool nastupovat nebude. Tím šokoval celý fotbalový svět. Někdo možná doufal, že i Gerrard napodobí příklad svého kolegy Franka Lamparda a Premier League mu bude prostě a jednoduše scházet, ale Gerrard nic podobného nechystá. O jeho rozhodnutí již bylo napsáno mnoho článků. Pojďme se podívat, jak na něj reagovali sami hráči.

Ikona
Gerrard se rozhodl skončit v Liverpoolu (zdroj: telegraph.co.uk)

Holohlavý záložník Jonjo Shelvey prozradil: „Byla to čest hrát po boku Stevena Gerrarda. Bude vždycky obrovskou legendou.“

Mladík Daniel Pacheco se také podělil o své dojmy: „Stevie G. Ten největší. Měl jsem tu čest trénovat s ním. Legenda na hřišti i mimo něj. Největší osobnost, jakou jsem kdy poznal. Prostě legenda.“

Vysoký dlouhán Peter Crouch dodal: „Měl jsem za svou kariéru tu čest hrát s mnoha skvělými hráči Hráči evropské úrovně. Stevie G je ale jednoduše tím absolutně nejlepším.“ (zdroj: mirror.co.uk)

Majitel Samdporie si sen nesplnil. Zatím

Prezident Sampdorie Massimo Ferrero patří k těm několika nezaměnitelným postavám italského calcia. Svým zjevem, výroky i chováním dokonale ukazuje, že italský fotbal je plný charakterů, výstředních jedinců i svérázných obchodníků. Všechny ale poutá jedno - láska k fotbalu, která někdy zachází až za hranice racionality. Ačkoli se Dorii daří a v Serii A se vyhřívá na pozicích evropských pohárů, má prezident Ferrero čas i na jiné myšlenky.

Majitel Dorie
Ferrero dokonale splňuje denifici pojmu "Extravagantní" (zdroj: mlon13.com)

Nyní médiím přiznal, že jeho milovaným klubem není Sampdoria Janov, nýbrž římské AS. Což o to, na tom by nebylo nic zvláštního. Ferrero ale dodal, že se dlouhá léta snažil skupovat akcie klubu a stát se jeho většinovým akcionářem. Před deseti roku prý k tomu byl hodně blízko! Ferrero zaměstnává na pozici kouče prvního týmu Sinišu Mihajloviće, který se pro změnu netají svým obdivem k městskému rivalovi AS Laziu. Co říká Mihajlović na výroky svého nadřízeného? V žertu poznamenal: „Ferrero romanistou? Nikdo není dokonalý.“ (zdroj: football-italia.net)

Konec zasvěcovacích rituálů v Anglii?

Anglická Asociace profesionálních fotbalistů (PFA) chce zakázat iniciační rituály pro nově příchozí hráče. Ty mají dlouhou tradici a zvláště v Anglii se hodně dbá na řádné „ponížení“ nového spoluhráče. Když přijde nová posila do klubu, součástí prvního dne bývá nějaká forma zasvěcování. Většinou se takový hráč musí postavit a zazpívat před spoluhráči nějakou píseň. Nebo se dostaví v obleku a je spoluhráči polit vodou či jinak „zneuctěn“. Ačkoli má tato tradice slavnou minulost, mohla by se brzy změnit jen ve vzpomínku.

Populární Crazy Gang
Populární "Crazy Gang" v akci (zdoj: cahiersdufootball.net)

Asociace profesionálních fotbalistů chce totiž tuto tradici zrušit. Specialisty na podobné akce se na počátku 80. let stal tým Wimbledonu a jeho tak zvaný Crazy Gang, který proslul vytvářením a dodržováním nejrůznějších iniciačních tradic. Buď nově příchozímu hráči roztrhali oblek, nebo jej posadili na střechu automobilu a projeli s ním rušnou ulici A3. Zastaví PFA podobné „radovánky“? (zdroj: bbc.com)

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Ondřej Pražák / football-italia.net, bbc.com, theguardian.com, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články