Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Ze zákulisí: Zamilovaný Sissoko a „Bad Boy“ Ménez

Ostatní - Ze zákulisí: Zamilovaný Sissoko a „Bad Boy“ Ménez

Ze zákulisí: Zamilovaný Sissoko a „Bad Boy“ Ménez © spaziomilan.it - Jérémy Ménez

1

Líbilo se

23.12. - BULVÁRNÍK V dalším díle zajímavých zpráv, bulvárních spekulací a osobních vyznání se zaměříme na několik příběhů na pozadí naší milované hry. Odhalíme, jak může fotbal měnit životy lidí a posilovat ztrápené hráče při boji s náročnou nemocí. Příhodně před Vánocemi si ukážeme, že fotbal je přeci jen velkým darem.

Moussa Sissoko: Celý život miluji Arsenal

Pravděpodobně každý z nás má nějaký zamilovaný klub. Ať už jste profesionálními fotbalisty či nikoli, je přirozené, že se občas sami vidíme v barvách toho „našeho“ klubu. Jako mladším se nám často zdálo o tom, jak rozhodneme finále Ligy mistrů před zaplněným stadionem v poslední minutě kopem přes hlavu a přineseme tím trofej klubu, který máme nejradši. Podobné sny se ale nezdají jen nám, „smrtelníkům“. Mají je také fotbalisté.

Ne každý hráč nastupuje aktuálně v týmu, který má nejradši. Ale z profesionálních důvodů o tom samozřejmě nemluví. Bylo by přeci jen dost ošemetné vychvalovat například největšího rivala jen proto, že ho máte radši. Fanoušci by takovou zprávu vůbec nemuseli brát s nadhledem a vašemu snu by nemuseli fandit. Jednou za čas ale někdo vyjde na světlo s tím, že by jednou rád oblékal dres určitého týmu, kterému fandí od dětství. Dnešním hrdinou je záložník Moussa Sissoko.

Sissoko by rád do Arsenalu
Sissoko fandí Arsenalu. Stane se jeho hráčem? (zdroj: offside.fr)

O bojovníka Newcastlu se dlouhodobě zajímá i londýnský Arsenal, který dokonce označil Sissoka za jeden z hlavních přestupových cílů. A poslední zprávy jsou pro Gunners opravdu velmi dobré, protože Sissoko je přestupu více než nakloněn. V rozhovoru pro prestižní francouzský deník L’Equipe totiž Sissoko poznamenal: „Od mládí fandím Arsenalu. Když jsem byl ještě malý, miloval jsem tento klub, protože v něm hrál můj idol Patrick Vieira. Kanonýry jsem zbožňoval a to trvá i nyní.“ Vyslyší manažer Wenger milostné volání mladého záložníka?

Di Natale nelituje rozhodnutí zůstat

Láska se ale prokazuje především skutky. Ve fotbale dnes již není příliš běžné, aby hráč zasvětil většinu kariéry jednomu klubu. Hráčů, kteří odolali opakovanému volání movitých klubů a zůstali věrní jednomu klubu, je jako šafránu. Zejména v italské lize je dosud několik takových hráčů, kteří jsou pro fanoušky téměř bohy. Juventus spoléhá na legendárního gólmana Gialuigiho Buffona, římské AS si cení dvojice Francesco Totti nebo Daniele De Rossi. Jednoho romantického hrdinu má také Udinese.

Zebry před sezonou opustil trenér Francesco Guidolín a hodně se spekulovalo také o konci hvězdného kanonýra a kapitána Udinese Antonia Di Nataleho. Ten se ale nakonec rozhodl zůstat a podle svých vlastních slov svého rozhodnutí nelituje ani v nejmenším. Nyní již sedmatřicetiletý útočník chtěl před sezonou skončit, ale neudělal to a místo toho si na své konto připsal už 200 branek v první lize!

Hvězda Udinese
Dožene Di Natale Baggia? (zdroj: uefa.com)

V rozhovoru pro Rai Sport populární Toto sdělil: „Teď mi scházejí jen čtyři trefy na to, abych se dotáhl na Roberta Baggia. A kdybych dohnal takového hráče, byla to krásná chvíle. Baggio byl vždy mým idolem a vzorem, teď mám šanci se mu přiblížit. Je pravda, že jsem před sezonou uvažoval o tom, že skončím. Ale řekl jsem si, že dokud mne fotbal baví a jde mi, tak proč bych končil?“

Zlý hoch Ménez málem skončil ve vězení

Každý fotbalista má za sebou nějaké tajemství. O to své se podělil francouzský talent Jérémy Ménez. Ten přicházel do Itálie z francouzské ligy s pověstí skvělého a talentovaného hráče, který by se jednou mohl rovnat Zinedinemu Zidanovi. Zároveň se ale kolem hráče pohybovala aura bouřliváka, kterého je těžké přimět k práci a hraje skvěle jen tehdy, když sám chce. Působení v římském AS tomu dalo zapravdu, načež se Ménez rozhodl přestoupit do bohatého Paris Saint-Germain.

V hlavním městě Francie ale také příliš nehrál a před sezonou vyslyšel vábení prezidenta Adriana Gallianiho s trenérem Pippem Inzaghim. Nyní hraje francouzský talent za AC Milán a soudě dle výkonů to byla správná volba. Ménez dospěl, vyzrál a je klíčovou postavou nového Milána. Sám se teď svěřil s tím, že mu fotbal zachránil život.

Ménez málem skončil ve vězení
Ménez málem skončil ve vězení. Zachránil ho fotbal (zdroj: goal.com)

Deníku Gazzetta dello Sport se Ménez svěřil: „Myslím, že kdybych nehrál fotbal, byl bych teď už ve vězení. Mnozí moji přátelé z mládí v něm skončili. Proč? Drogy, alkohol, rychlá jízda, násilnosti... všechno, co můžete dělat, když jste mladí. Když to jde, udržuji s nimi kontakt, protože se často jedná o mé kamarády. I díky tomu si uvědomuji, jak tenká je ta hranice, která dělí šťastně prožitý život od života naprosto zbytečného a rozbouraného,“ popisuje dojatý talent. Jeho charakter sice stále ještě vyvolává otázky, ale mladý útočník si v dresu Rossoneri fotbal opět užívá.

Gutiérrez překonal boj s rakovinou a je zpět ve hře

Záložník Jonás Gutiérrez prožívá po dlouhé absenci opět krásné chvíle. Jednatřicetiletý Argetinec, který si párkrát zahrál i po boku Lionela Messiho, se po úspěšné léčbě rakoviny varlat vrátil k fotbalu. Rakovinu u Gutiérreze objevili lékaři loni v květnu po zápase s Arsenalem, v němž do varlat inkasoval úder. V říjnu absolvoval operaci, při níž mu lékaři odstranili jedno varle. Na začátku listopadu byl Argentinec propuštěn z nemocnice a v pondělí odpoledne odehrál coby kapitán téměř celé utkání za juniorský tým Newcastlu. Při střídání mu aplaudovali i hráči soupeře.

Gutiérrez svůj boj zvládl
Gutiérrez svůj boj zvládl (zdroj: superscomesse.it)

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com, bbc.com, football-italia.net, dailymirror.co.uk, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články