Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Zlatý míč jednoznačně Neuerovi, tvrdí legendární Dino Zoff

Ostatní - Zlatý míč jednoznačně Neuerovi, tvrdí legendární Dino Zoff

Zlatý míč jednoznačně Neuerovi, tvrdí legendární Dino Zoff © zimbio.com - Manuel Neuer

0

Líbilo se

04.12. - Někdejší hvězdný gólman má jasno v tom, kdo že by měl získat Zlatý míč. Přesně si ale pamatuje na rok 1973, kdy sám Zoff prohrál souboj o ceněnou trofej na úkor Johana Cruyffa. A stejně tak tvrdí, že ani tentokrát se nebude radovat brankář, třebaže by si to za své výkony zasloužil.

V pondělí bylo ohlášeno, že souboj o Zlatý míč svedou Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a právě Manuel Neuer. Ten má nyní možnost narušit šest let trvající nadvládu prvých dvou hráčů. Dino Zoff jako legendární italský strážce prostoru mezi třemi tyčemi se přiklání k tomu, že by tentokrát měl vyhrát právě německý brankář, i když si myslí, že nakonec dopadne stejně jako Zoff sám.

„Neuer je skvělý a Zlatý míč si jasně zaslouží. Ale bude pro něj obtížné zvítězit. Stojí proti němu absolutně fenomenální duo Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, takže se myslím, že to nedokáže. Mně se to stalo také. V roce 1973 jsem byl nominován na Zlatý míč. Ale také tam byl Johan Cruyff, který samozřejmě vyhrál, protože byl fenomenální. Dnes už nestačí jen předvádět dobré výkony.“

Někdejší hráč turínského Juventusu a současný člen vedení Staré dámy se zmínil také o současném stavu svého milovaného klubu. Během posledních pěti let dokázala ekipa z Turína získat mistrovské Scudetto třikrát po sobě.

„Juve vyhrává, protože je to skvělý tým. Má za sebou také skvělé zázemí lidí, kteří fotbalu opravdu rozumí. Mají také velkou finanční sílu, která jim umožňuje kupovat nové hráče a investovat do stadionu a podobných aktivit. Možná Juve není tak bohatý jako Real Madrid, Paris Saint-Germain nebo několik anglických klubů, ale není na tom špatně. A vyhrát třikrát po sobě ligu také není snadné, takže to už o něčem svědčí.“

Dino Zoff se pyšní titulem nejstaršího hráče fotbalu, kterému se kdy podařilo vyhrát Mistrovství světa. Povedlo se to „jeho“ Itálii v roce 1982. Přesto si ale skromný činovník nemyslí, že by na něj seděla přezdívka „Velikán italského fotbalu“, kterou jej mnozí lidé titulují. „Necítím se jako velikán. Je to možná tím, že velikáni jsou snadnějším terčem než trpaslíci,“ žertoval dvaasedmdesátiletý Ital.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články