Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Platini: Messi a Ronaldo mohou získávat Zlaté míče dalších 10 let

Ostatní - Platini: Messi a Ronaldo mohou získávat Zlaté míče dalších 10 let

Platini: Messi a Ronaldo mohou získávat Zlaté míče dalších 10 let © goal.com - Michel Platini

2

Líbilo se

28.02. - Od roku 2008 nezískal Zlatý míč nikdo jiný než jeden z dvojice Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Před 6 lety zvítězil portugalský kouzelník, poté čtyři roky panoval argentinský šikula a letos to byl znovu Cristiano Ronaldo, kdo přerušil jeho nadvládu. Prezident UEFA Michel Platini se domnívá, že při současném nastavení kritérií může tato diarchie trvat klidně ještě dalších 10 let.

Francouzská legenda, která je v čele UEFA od roku 2007, získala Zlatý míč třikrát v řadě v letech 1983 až 1985. Nyní se vyjádřil k současnému stavu této prestižní ankety, ve které volí nejlepšího hráče kapitáni a trenéři národních týmů a také vybraní novináři.

Podle jeho názoru, díky současným nastaveným pravidlům, může nastat situace, že si cenu v následujících 10 letech odnese buď její čtyřnásobný držitel Lionel Messi, nebo dvojnásobný Cristiano Ronaldo.

„Podle současných kritérií, míříme k tomu, že vítězové budou Messi, Cristiano, Messi, Cristiano...po dalších 10 let.“

Michel Platini vyjádřil nespokojenost s tím, že jeho krajan Franck Ribéry, jenž vyhrál s Bayernem Mnichov všechno, co se dalo, skončil „až“ na třetím místě.

„Cristiano, Messi a Ribéry mohli být skvostnými držiteli Zlatého míče. Ale Ribéry vyhrál všechno, takže bych hlasoval pro něj. Ne proto, že je Francouz. Volil bych i Arjena Robbena, nebo Bastiana Schweinsteigera. Neymar má ještě čas na to, aby sesadil Messiho z trůnu, dokonce i v Barceloně.“

cristiRibéry nadvládu Messiho a Ronalda nepřerušil. Povede se to někomu jinému? (zdroj: fourfourtwo.hu)

Osmapadesátiletý prezident UEFA také zpochybnil to, že by se Bayernu Mnichov mohla povést obhajoba triumfu v Champions League.

„Je to stejné jako s Barcelonou před třemi lety, ale žádný tým nevyhrál Ligu mistrů dvakrát v řadě.“

„V současné době, s Bayernem, s Barcelonou...jsme v období fotbalu, který je naprosto technický a zcela globalizovaný. Bayern trénuje španělský kouč, týmy jako Chelsea či Arsenal už nehrají typickým anglickým stylem.“

„Všichni si myslí, že Ligu mistrů může vyhrát PSG. Když řeknu, že nemůže, lidé mě zabijí, a když řeknu, že může, lidé mě budou obviňovat, že jsem prokatarský (PSG vlastní šejkové z Kataru).“

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Není 10 let trochu moc??Řekl bych že za dva nebo tři roky vyhraje zlatý míč už někdo jiný.V poslední době mi přijde hodně ve formě Hazard a Neymar by mohl za tři roky zlatý míč klidně vyhrát nebo úplně někdo jiný! (Bale,Ribery,Gotze)
Messi i Ronaldo jsou supr hráči o tom žádná ale 10 let na vrcholu podle mě nevydrží!Ale pokud ano tak respekt Smajlík 5

MessiIniesta
Milos11 - 28.02. Odpovědět

Je to hodně přehnané. Příští rok to může být úplně někdo jiný. Ibrahimovićovi bych to přál. Baví mě se na něj dívat. Pak jak říkáš, může Zlatý míč vyhrát Hazard, Neymar, Bale, Götze. Ribéry už asi ne, ale třeba Müller nebo Lewandowski, Suárez, Cavani nebo někdo jiný.

Milos11

Mlč blbe

Brain3223
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články