Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Platini chce 40 týmů na MS

Ostatní - Platini chce 40 týmů na MS

Platini chce 40 týmů na MS © armchairpunditry.wordpress.com - Michel Platini

0

Líbilo se

29.10. - Prezident UEFA Michel Platini si myslí, že by měla světová fotbalová asociace FIFA zvážit rozšíření počtu týmů na závěrečném turnaji MS z dosavadních 32 na 40. Podle něj by to byl další krok k tomu, aby se o MS zajímalo ještě více fanoušků než dosud.

Platini věří, že se zvýšením počtu účastníků na tomto fotbalovém svátku by souhlasili všichni. Podle něj by stačilo přidat další tři dny do rozpisu MS a navíc by toto rozšíření oslovilo ještě více lidí ve všech koutech světa.

Je také možné, že tyto myšlenky bude moci Platini v brzké době ještě více prosazovat, protože se počítá s tím, že bude hlavním soupeřem Seppa Blattera při volbě nového šéfa FIFA v roce 2015.

„Existuje stále více zemí, tak proč nerozšiřovat i počet týmů na fotbalovém MS? Fotbal se mění a v této době už máme 209 fotbalových asociací. Čtyřicet mužstev není špatné číslo. Budeme mít o 3 delší zábavu a lidi to udělá šťastnější,“ říká Michel Platini.

Platini souhlasí s nedávnou Blatterou výzvou, aby se šampionátu zúčastnilo více zemí z afrického kontinentu. Ale cítí potřebu zvýšit i počet účastníků z Asie, Ameriky i Evropy.

„Je to dobré pro všechny. Naprosto souhlasím s panem Blatterem v tom, že potřebujeme více afrických a asijských zemí. Ale místo toho, abychom odebírali místa Evropě, udělejme MS se 40 účastníky,“ uvedl Platini.

„Můžeme přidat 2 týmy z Afriky, 2 z Asie, 2 z Ameriky, jeden z Oceénie a jeden z Evropy. Zcela podporuji tuto myšlenku,“ vypočítává šéf UEFA.

Michel Platini se domnívá, že zejména nárůst členů FIFA v posledních desetiletích dává důvod k tomu, aby se i finálového turnaje MS účastnilo více mužstev.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
kleos77 - 29.10. Odpovědět

Naprostá zbytečnost a úplná hloupost ... Smajlík 7

kleos77
romco - 29.10. Odpovědět

najlepsi napad by bol zobrat niekolko miest afrike a ázií a pridat europe a juznej amwrike. bohuzial to sa nestane hlavne kvli marketingu. kazdopadne africky muzstva su az zalostne slbucke. to iste azia..
sam napad so 40 ucastnikmi je hlupy a zbytocny

romco
Cornero - 29.10. Odpovědět

Nektery ty africky tymy jsou aspon nejak vyjimecny svoji fyzickou hrou ale fakt ty muzstva z Oceanie to je prusvih

Cornero
COKO - 29.10. Odpovědět

To se mi líbí, je to dobrý nápad

COKO
Cornero - 29.10. Odpovědět

Nejak nevidim duvod proc tam cpat naky mizerny tymy z Oceanie a Asie. Uz tak na MS vesmes jsou jen do poctu. Jestli tam ted nebudou Francouzi Portugalci a Svedove tak je to fotbalove mnohem vetsi ztrata nez ze tam nebude treba Novej Zeland

Cornero

Asi tak, na nějaký jednoznačnosti fakt nejsu zvědavej, 32 týmu je až až, klidně bych to ještě vosekal

Waldemard

toho zmrda bych už dávna z té UEFY vyhodil

ILOVEBarcelona
Taibi - 29.10. Odpovědět

důvod

Taibi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články