Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Přestupové bomby léta: Nejdražší obránce Thiago Silva

Ostatní - Přestupové bomby léta: Nejdražší obránce Thiago Silva

Přestupové bomby léta: Nejdražší obránce Thiago Silva © soccerhairstyles.com - Thiago Silva

1

Líbilo se

09.08. - Jen dvakrát v historii fotbalu přestupoval obránce za částku větší než 40 milionů eur. Před devíti lety Rio Ferdinand a v letošním létě Thiago Silva. Prvotřídní brazilský stoper by se měl stát synonymem pro vstup Paris SG mezi opravdovou smetánku evropských velkoklubů.

Dani Alves, Lilian Thuram ani Alessandro Nesta nepřestupovali ve svých nejlepších letech za větší peníz, než kolik vydal Paris Saint-Germain za dosavadního stopera AC Milán Thiaga Silvu.

42 milionů, které PSG vynaložil, nejsou i přes svou výší žádnou riskantní investici, střední obránci totiž zpravidla hrají v nových klubech podobně kvalitně jako v těch starých. Výkonnost ofenzivních hráčů je mnohem více ovlivněna stylem hry nového mužstva i spoluprácí s novými spoluhráči, proto se mnohem častěji stává, že se v nových působištích neuchytí. Vyprávět by o tom mohl třeba Andrej Ševčenko po přestupu do Chelsea.

I Silva mohl být útočnou hvězdou, ještě v dorosteneckém věku hrál pravé křídlo nebo střed zálohy. Pak se ale výrazně projevily jeho defenzivní dovednosti a jako stoper s výbornou podporou ofenzivy se stal velmi atraktivním pro evropská mužstva.

Z Jižní Ameriky poprvé odcházel ve dvaceti letech, ale kvůli zranění si nezahrál ani za Porto, ani za Dynamo Moskva a vrátil se zpět za oceán. Tam znovu zářil, a tak v prosinci roku 2008 zamířil na ještě lukrativnější adresu na San Siru, kde oblékl pruhovaný dres Rossoneri.

Deset milionů eur se AC Milánu zhodnotilo velmi rychle, Thiago Silva hned od počátku svého angažmá v Itálii ukazoval, že z něj roste hvězda světového formátu. Během tří let stoupla jeho hodnota na čtyřnásobek a začalo se hovořit o přestupu do Paříže, kde bohatí majitelé staví mužstvo nabité hvězdami.

První námluvy nevyšly a Silva dal bez skrupulí najevo, jak moc je šťastný, že se žádný transfer nekoná. "Z Milána jsem nikdy odcházet nechtěl, mám se tu výborně," tvrdil. Jenže PSG ještě vystupňoval tlak, nabídl 42 milionů eur pro AC a 185 tisíc týdně pro hráče a bylo jasno. "Takovou nabídku jsem nemohl odmítnout," vysvětlil změnu názoru Silva.

V Paris SG by měl společně s 22letým Mamadouem Sakhem vytvořit jednu z nejlepších stoperských dvojic světa. Sakho je v tak mladém věku kapitánem Paříže, a přestože v průběhu minulé sezony vypadl ze základní sestavy týmu, v nové sezoně by měl vedle Silvy dokazovat svůj nesporný talent.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Genius - 09.08. Odpovědět

Vypadají hodně silně, liga bude nejspíš jejich, ale aby v pohárech nedopadli jako loni City...

Genius
NWM123 - 09.08. Odpovědět

To jsem na ně zvědav Smajlík 1

NWM123
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články