Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Celtic ukončil nadvládu Rangers. V nejlepší možný čas

Ostatní - Celtic ukončil nadvládu Rangers. V nejlepší možný čas

Celtic ukončil nadvládu Rangers. V nejlepší možný čas © theoriginalwinger.com - Fanoušci skotského Celtiku.

0

Líbilo se

08.04. - Tři poslední roky vládli fotbalovému Skotsku Rangers. Ti ale letos nebojovali jen proti silnému městskému rivalovi, ale i proti finančním problémům a svůj boj prohráli. Raduje se Celtic, který si návrat nemohl naplánovat lépe.

The Old Firm, možná nejžhavější fotbalové derby Evropy, má své specifikum. Do glasgowské řeže totiž nepřispívají jen fotbalové a politické rozpory, ale také náboženské. Katolíci reprezentováni Celticem proti protestantům, oděným do barev Rangers.

Proto mají v Celticu obrovskou radost, že se na vrchol vrátili právě v pro křesťany nejdůležitější dny roky, na Velikonoce. Zisk skotského titulu po třech letech nadvlády soka se sice nedá srovnat se zmrtvýchvstáním Ježíše, jde o však o zajímavou paralelu.

Celticu ale nepomohl zázrak, nýbrž jeho fotbalový um. "Byli jsme suverénně nejlepším týmem ve Skotsku," prohlásil trenér Neil Lennon. Ano, za třiatřicet kol získali zelení 81 bodů, ale Rangers nasbíral jen o osm méně a za normálních okolností by ještě rozhodnuto nebylo.

Jenomže poslednímu vladařovi Skotska došly peníze, kvůli finančním problémům musel přejít pod nucenou správu, což podle tamních pravidel znamená i zásah do sportovní stránky věci. Odpočet deset bodů zvýraznil rozdíl mezi oběma kluby a poslal titul do Celticu už na začátku dubna.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 09.04. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy na dnes

http://cospe.bloger.cz/

Vardy - 08.04. Odpovědět

Zase pro změnu vyhráli skotský titul irští přistěhovalci Smajlík 12 Fuck off Celtic! Rangers Protestant Power Smajlík 18 Příští rok jim to oplatíme.

Vardy
krejca - 08.04. Odpovědět

Si nejdříve raději spravte finance ať vám další sezonu opět neodebírají body...

krejca
Vardy - 08.04. Odpovědět

Bohužel tyhle věci já neovlivním.

Vardy
Reklama
Reklama
Nejnovější články