Zpět na » Ostatní » Aufhauser: Perfektní den

Ostatní - Aufhauser: Perfektní den

0

02.08. - Zřejmě jeden z nejlepších zápasů své kariéry včera odehrál rakouský záložník René Aufhauser. Sám totiž zařídil třemi brankami vítězství Salcburku nad lotyšským FK Ventspils v úvodním zápase druhého předkola Ligy mistrů.

Red Bull Salcburk vyhrál minulou sezónu rakouské ligy s drtivým devatenáctibodovým náskokem a oprávněně tedy pomýšlí i na úspěch na mezinárodní scéně. Vhledem k nikterak úchvatným výsledkům rakouských klubů v předchozích letech evropských pohárů se však musí do hlavní soutěže Ligy mistrů prokousávat až z předkol. To poslední, tedy třetí, má po včerejšku téměř jisté. Díky hattricku záložníka Reného Aufhausera totiž vyhrál na hřišti Ventspils 3:0 a odveta se zřejmě bude dohrávat jen z povinnosti. Jedenatřicetiletý středopolař se trefil dvakrát v prvním poločase, poslední gól přidal osm minut před koncem z pokutového kopu.

"Ten den pro mě nemohl být lepší. Všechno bylo perfektní," říká hvězda zápasu. Jeho start přitom nebyl vůbec jistý. O víkendu se nevešel ani mezi šestnáct nominovaných hráčů pro ligový duel s LASK Linz.

"Bylo to vůbec poprvé, co jsem nebyl na soupisce a přitom jsem byl úplně fit. Byl to hodně zvláštní pocit. Ale právě tahle zkušenost mě nabila pozitivní energií a pomohlo mi to k takovému výkonu," vysvětluje víkendovou nejistotu Aufhauser, který vstřelil tři góly naposledy v reprezentaci proti Trinidadu a Tobagu v listopadu loňského roku.

Spoluhráč českého tria Lokvenc, Ježek, Piták se pokusí udělat poslední krok do vysněné soutěže ve třetím předkole. Vloni sice v prvním zápase doma Salcburk porazil španělskou Valencii 1:0, ale v odvetě dostal tři góly a zůstal těsně před branami základních skupin.