Zpět na » Ostatní » Na páteční los Ligy mistrů se bude více těšit Dinamo Zagreb

Ostatní - Na páteční los Ligy mistrů se bude více těšit Dinamo Zagreb

0

01.08. - Dnešní první zápas ve slovinském Domžale absolvoval chorvatský mistr Dinamo Zagreb.Chcete-li vědět víc, čtěte dále.

Dinamo začalo s ohromným náporem a s trenérem Ivankovičem na tribuně, kde si odpykával jednozápasový trest za vykázání při zápase s Khazarem. Již v 7' centroval Modrič, obrana Domžale jej odvrátila přímo k Ĺ okotovi a jediný útočník Dinama načal skóre. Ve 28' se poprvé dostali do akce domácí, ale Dinamo Ljubijankič ji promarnil. Ve 30' ještě zahrozil domácí Brazilec Carlos, ale to za první půli bylo ze strany Slovinců vše. Naopak dinamovci si vypracovali několik dalších šancí, ale především Etto tutovku neproměnil.

Ve druhé půli začali aktivněji domácí, ale již v 51' jejich snahu zbrzdil Aljančić, který rukama fauloval Modriče v šestnáctce. Sám postižený proměnil penaltu silnou ránou doprostřed brány. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, šance na gól měla obě mužstva. Nakonec se to povedlo domácím, kdy Etto špatně vyhodnotil ofsajdovou past, za něj proběhl Žeželj a snížil v 87' na 1:2. Nakonec mohlo být pro Dinamo i hůře, protože jejich kmenový hráč v dresu Domžale Zahora střelou ze 20 metrů těsně minul pravou tyč Kochovy branky.

Ohlášené sestavy:

DOMŽALE: Nemec - Krim, Elsner, Varga, Aljančić - Grabič, Jankovič, Brezič, Žinko - Zahora, Ljubijankič; TRENER: Slaviša Stojanovič

DINAMO: Koch - Etto, Schildenfeld, Carlos, Čale - Vukojević, Pokrivač - Sammir, Modrić, Guela - Ĺ okota; TRENER: Branko Ivanković

Tento výsledek dává sámozřejmě 80% jistotu postupu Chorvatům, protože na stadinu Maksimiru se moc nevyhrává, takže Záhřebčané se mohou těšit na páteční los a jejich soupeře pro třetí kolo.