Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Téma FP: Sestoupí Baník Ostrava z české nejvyšší soutěže?

Ostatní - Téma FP: Sestoupí Baník Ostrava z české nejvyšší soutěže?

Téma FP: Sestoupí Baník Ostrava z české nejvyšší soutěže? © chachari.cz - Zklamaní hráči Baníku Ostrava a radující se fotbalisté Bohemians 1905

3

Líbilo se

30.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE V minulém ročníku Gambrinus ligy sestoupila brněnská Zbrojovka, teď je v ohrožení další tradiční český klub. Baník Ostrava není v dobré finanční situaci, za tým nastupují mladíci a mužstvo těžce sbírá body. Bude hrát příští rok jen druhou ligu, což se mu stalo naposledy v sezoně 1966/1967? Jaké to bude mít důsledky? Nebo se zachrání? A proč?

Zapojte se také do diskuze! Váš názor vás zajímá. Pokud máte k tématu co říct, napište na mail michal.sitek@fotbalportal.cz a je pravděpodobné, že váš názor uveřejníme.

Téma na následující týden zní " Co si myslíte o losu Eura? Má český tým šanci na postup ze skupiny? ", své náměty posílejte do úterý 6. prosince.


Jakub Sitek, redaktor

Je tomu rok a půl, co Baník skončil v Gambrinus lize třetí, do posledních kol přitom držel naději na mistrovský titul. Že se během pár měsíců proměnil v bezzubé mužstvo nedostávající výplaty, to hodně zavání diletantstvím vedení. Alibismus je zase cítit z nedávného prohlášení, že za špatnými výkony hráčů stojí bývalý kouč Karol Marko, který údajně nedokázal tým v letním období připravit fyzicky. Někdo z funkcionářů ho ovšem do klubu přivést musel, že.

V současném postavení ale slezskému klubu nepomůže přemítání, co se udělat mělo a co ne. Záchranu musí vybojovat mladý tým bez velkých prvoligových zkušeností, psychicky navíc v ne úplně ideálním rozpoložení.

Právě psychika bude alfou a omegou celého baníkovského snažení. Když proti Hradci nastoupil Marek Jankulovski, euforie z hlediště se přenesla na hřiště a fotbalisté z chvostu tabulky, kteří si do té doby měli problém přihrát, najednou létali po hřišti tak trochu po plzeňsku. Věřili si, kombinovali a nebáli se útočit - jak výjimečný to byl letos v Ostravě stav.

A proto stačí jeden podobný impuls, ať už další návrat Jankulovského nebo dobře nastartovaná jarní sezona, a Baník půjde nahoru. Kromě Svěrkoše, Lukeše nebo Vomáčky se totiž bude moct spolehnout i na mladé naděje, které skutečně v ostravské squadře jsou. Takový Droppa to může dotáhnout hodně daleko, podobně Vašenda, Poliaček nebo Frydrych. Chybí jim jediné: důvěra ve své schopnosti. Pak jsou lepší nejen než Žižkov a Budějovice, přes které je třeba se dostat.

Michal Sitek, redaktor

Baník Ostrava se ocitl v těžké finanční, herní i výsledkové krizi a zatím neúspěšně z ní hledá cestu ven. A když se podívám na aktuální situaci a současnou politiku klubu, návrat v lepší zítřky v blízké budoucnosti nevidím. Vypadá to, že bude muset dojít k revoluci, aby se v tradičním českém klubu obrátily věci k lepšímu. A je možné, že návrat na výsluní bude vykoupen sestupem.

V Baníku je momentálně špatně skoro všechno. Vedení slezského klubu sice částečně přiznává chyby, kterých se v nedávné minulosti dopustilo, ale stále těžko hledá sponzory a prodejem dalších hráčů rozhodně nevyřeší otázku konkurenceschopnosti kádru. Úplně také chybí koncepční práce.

A se vším souvisí aktuální kvalita prvoligového mužstva. Podle vedení "nejhoršího trenéra Baníku za poslední roky" Karola Marka vystřídal Pavel Malura, který za čtrnáct zápasu získal devět bodů. Ten hned po svém příchodu posadil na lavičku Hušbauera, který byl v prvním kole proti Teplicím nejlepším hráčem ostravského mužstva. Mimochodem mladý záložník nyní pravidelně nastupuje za tým, který vede o šest bodů Gambrinus ligu. Malura samozřejmě sází na své "koně", jenže posun ke zlepšení se nekonal.

Hráčská kvalita Baníku je také slabá. Někdo může hovořit o talentovaných mladících, nicméně otázkou je, zda by se tito "talentovaní" hráči v prvním mužstvu prosadili, pokud by za ostravské mužstvo hráli průměrně dobří fotbalisté. To nejsou hráči, kteří by si účast v A mužstvu vybojovali přes někoho zkušenějšího. V kádru prvoligového týmu jsou proto, že nikdo jiný už nezbyl. Má kritika se sice netýká úplně všech, ale konkrétně raději jmenovat nebudu.

Nepříliš schopný management klubu, slabý trenér a nedostačující hráčská kvalita. Co mi z toho vyplývá? Baník Ostrava v letošním ligovém ročníku sestoupí do druhé ligy.


Téma na následující týden: Co si myslíte o losu Eura? Má český tým na postup ze skupiny?

V pátek večer se budou losovat skupiny evropského šampionátu v Polsku a Ukrajině. Svého soupeře se tak dozví i čeští fotbalisté. Jednoduchá otázka zní. Má český tým na to, aby postoupil ze skupiny a týmy, které dostane, porazil? Jak vidíte šance Bílkova týmu?

Své názory posílejte do úterního večera následujícího týdne. Děkujeme.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Doufám že ten blbej Baník sestoupí...... nemá žádnou historii.

tulenzdukly
maros12 - 30.11. Odpovědět

Budějovice a Žižkov..CypZeSeweru ano ano .. Za baníček život dej my to zvládneme Smajlík 8 Baníčku.. udrží se

maros12

bud stich s Budejkama ty jsou nejlepší. A sestoupí Baník a Žižkov

Hrusa004

Nesestoupi, dolu jde Zizkov a bohuzel asi Budejky Smajlík 11

bohemak21

snad sestoupi

jmenonemam

At hraje Banicek prvni ci druhou ligu, tak my jsme s tebou a neopustimete!!! Ja verim ze letos prezijeme Smajlík 1

CypZeSeweru
Reklama
Anketa

Kdo je vám svým názorem bližší?

Jakub Sitek, redaktor (15)

Jakub Sitek, redaktor 65,2%

Michal Sitek, redaktor (8)

Michal Sitek, redaktor 34,8%
Celkový počet hlasů: 23
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články