Zpět na » Ostatní » Spartak se i přes ztrátu udržel na čele ruské Premier Ligy

Ostatní - Spartak se i přes ztrátu udržel na čele ruské Premier Ligy

0

29.07. - V osmnáctém kole ruské Premier Ligy propásl FK Moskva šanci dostat se do čela tabulky. I přes remízu s Vladivostokem se na prvním místě udržel další moskevský klub - Spartak. Díky pěti nerozhodným výsledkům se příliš velké posuny v tabulce nekonaly.

Devítinásobný ruský šampion Spartak Moskva si odvezl z dalekého Vladivostoku bod za remízu 1:1. Už po devíti minutách prohrával, když se po rohovém kopu trefil domácí záložník Dimitri Smirnov. Hosté s Radkem Kováčem v sestavě srovnali stav v 53. minutě, když míč pod tělem brankáře Marka Čecha poslal útočník Alexander Prudnikov. Na výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení Kaliničenka v závěru zápasu.

Zaváhání vedoucího celku nevyužil ani Zenit Petrohrad, který na domácím stadionu nedokázal vstřelit branku dvanáctému Permu. Lokomotiv Moskva pokračuje v nevýrazných výsledcích a po remíze s Dynamem Moskva zůstane uprostřed tabulky. Za hosty se dvakrát trefil bývalý reprzentační útočník Ruslan Pimenov, domácím zachraňoval alespoň bod až tři minuty před koncem Peter Odemwingie, nová posila z Olympique Lille.

Další z týmů, který měl šanci se dostat na první místo, byl FK Moskva. Potřeboval k tomu ovšem vyhrát na hřišti předopsledního Krasnodaru. Utkání se však proměnilo v největší překvapení kola, neboť Kubaň rozstřílel svého soupeře 4:1. Čestný úspěch hostujícího týmu zaznamenal bývalý sparťanský záložník Tomáš Čížek, Roman Hubník nebyl ani na lavičce. Z vítězství se tak radoval Roman Lengyel v dresu domácích. Další Čech Antonín Kinský vychytal čisté konto a vítězství 1:0 na hřišti Samary, jeho tým je však stále namočen do boje o záchranu.

Na čele tabulky zůstává Spartak Moskva s 33 body, následuje Zenit Petrohrad s 31 a FK Moskva se 30. Sestupové pozice okupuje FK Chimki a beznadějně poslední Rostov na Donu.

Výsledky 18. kola ruské Premier Ligy:

Vladivostok - Spartak Moskva 1:1 (9. Smirnov - 53. Prudnikov)
Zenit Petrohrad - Amkar Perm 0:0
Lokomotiv Moskva - Dynamo Moskva 2:2 (70. Syčev, 87. Odemwingie - 58. a 73. Pimenov)
Tomsk - Rostov 1:1 (44. Klimov - 63. Osinov)
CSKA Moskva - Chimki 0:0
Křídla Sovětů Samara - Saturn Moskva 0:1 (33. Ĺ illa)
Kubaň Krasnodar - FK Moskva 4:1 (49. Kuzmičev, 52. Lago, 64. Vladimir, 86. Tilsov - 76. Čížek)