Zpět na » Ostatní » Zápisníček Martina Zbončáka

Ostatní - Zápisníček Martina Zbončáka

Zápisníček Martina Zbončáka © -

0

07.11. - V sedmém kole řecké ligy porazil Iraklis Soluň doposud nepřemožený tým AEK Atény na jeho vlastním hřišti 2:1 a postaral se tak o překvapení, o kterém se v Řecku mluví dodnes.

Fotbal je radost, zklamání, emoce a hlavně podívaná pro diváky. V odehraném 7. kole přinesl zklamání 30 000 fanouškům aténského klubu AEK Atény, jež dorazili na Olympijský stadión. Náš tým po 24 letech vybojoval vítězství na hřišti současného lídra řecké ligy jež měl bilanci 6 odehraných utkání – 18 bodů a skóre 12:0.

Favoritem byl jednoznačně domácí tým, v jehož sestavě nechyběl brazilský záložník Rivaldo.

K překvapení všech přítomných fanoušků nám patřilo úvodních patnáct minut zápasu, otevřená hra, rychlý přechod do útoku, napadání, organizovaná hra. Soupeř byl zaskočen. V deváté minutě přišla rána pro domácí. Po hrubé chybě pravého obránce, který nepovedeně posílal malou domů, převzal míč náš Emerson a od poloviny hřiště se sám řítil na bránu. Chladnokrevně přehodil vyběhnuvšího brankáře a vedli jsme 1:0. Do konce poločasu byl pak AEK lepším týmem, přehrával nás ve středu hřiště a z jedné ze standartních situací skóroval. Ve 28. minutě se tedy stav změnil na 1:1.

Celý druhý poločas jsme byli vyrovnaným soupeřem domácích, ti sice měli míč na svých kopačkách častěji, ale hráli jsme zodpovědně a organizovaně především v obraně a tak žádnou ze svých šancí soupeř nevyužil. Několikrát jsme zahrozili rychlými brejky. Historie se přepisovala v 82. minutě. Standartní situace, záložník Rodrigo posílá hlavou náš tým do vedení. Rozhodčí nastavoval 6 minut, skóre se již však nezměnilo.

Zrodila se senzace, o které řecké sportovní deníky píší už celý týden. Naším úkolem je tedy potvrdit toto vítězství v příštím domácím utkání s Larisou.