Zpět na » Ostatní » Trenér Dinama Ivankovič se již viděl na dlažbě

Ostatní - Trenér Dinama Ivankovič se již viděl na dlažbě

0

25.07. - Fotbalportal Vám přináší zpravodajství z odvetného utkání 1. předkola Ligy mistrů mezi Dinamem Zagreb a Khazarem Lenkoran.

První zápas skončil na neutrálním hřišti v Baku remízou 1:1, tak se čekalo na rychlý úder Dynamovců. Jenže to se nedělo, naopak hostující Brazilec Osvaldo Junior už v 6‘ bez obav provětral Kocha v brance Dinama, ale Němec bez problémů odvrátil na roh. V 10‘ mohlo udeřit také Dinamo, Chago trefuje pravý horní roh, ale i gólman Khazaru Agajev odvrací na roh.Po něm Modrič předkládá ještě šanci Drpičovi, ale ten hlavou mine.

V 16‘ přichází pro 12 000 diváků ohromný šok, když španělský rozhodčí Vasquez nařizuje volný kop z 35 metrů. Míč si postavil Junior a s pomocí větru, který pozměnil směr střely dává první gól utkání. Do poločasu buší Dinamo do hostů, ale nic zvláštního se neděje.

Na druhou půli nastupuje poprvé v sezóně Vugrinec, který po centru vynikající Mandžukiče v 56‘ hlavou vyrovnává. V 61‘ Ramanazov opět šokuje stadión Maksimir, když dává další gól Khazaru, jenže pozorný rozhodčí viděl ruku a oceňuje hráče žlutou kartou. Dinamo stupňuje tlak, výsledkem do konce normální hrací doby je jen druhá žlutá pro Edmonda N'Tiamoaha, který na hranici šestnáctky stáhl za dres pronikajícího Mandžukiče.

Prodloužení začalo Dinamo opět mohutným tlakem velkými šancemi pro Mandžukića a Tomića, ale také ani Brazilec Sammir je neproměňují. V 99‘ centruje kapitán Modrič ze strany a brankář vyrážejí míč přesně na nohu Mandžukiče, který se nemýlí – 2:1. Poté se trenér Ivankovič pohádal s rezervním soudcem a hlavní ho vykazuje na tribunu. Ve 116‘ opět po rohu a hlavičce Schildenfelda doráží hrudí Tomič na konečných 3:1. Nejvíce jásal trenér domácích, který se již viděl na dlažbě po případném neúspěchu.Nic však není nemožné, protože ani následující soupeři Domžale či Tirana nejsou v Chorvatsku bráni jako rovni Dinamu!

DINAMO: Koch 5, Etto 6.5, Drpić 5.5 (od 46. Čale 6), Schildenfeld 6.5, Carlos 5.5, Vukojević 6, Chago 6 (od 46. Vugrinec 7) (od 72. Tomić 5.5), Modrić 7, Sammir 6.5, Mandžukić 8, Tadić 6

HAZAR: Agajev 7, Mammdov 6.5 (od 50. Gurbanov 5.5), Žutautas 6.5, Džambazov 6, Todorov 5.5, Abdulajev 5.5 (od 85. Bamba 5.5), Junior 6.5, Bahšijev 5.5, Amirgulijev 5.5, N’Tiamoah 5, Ramazanov 5.5