Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Blatter dál zůstává předsedou FIFA, ve volbě neměl protikandidáta

Ostatní - Blatter dál zůstává předsedou FIFA, ve volbě neměl protikandidáta

Blatter dál zůstává předsedou FIFA, ve volbě neměl protikandidáta © bbc.co.uk - Sepp Blatter

0

Líbilo se

01.06. - Sepp Blatter byl ve středu již počtvrté v řadě zvolen předsedou Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). V čele by tak měl působit minimálně další čtyři roky.

Pětasedmdesátiletý Švýcar, který ve volbách neměl protikandidáta, se dokázal oklepat z nedávných skandálů, dostal na výročním kongresu FIFA v Curychu 186 z 203 možných hlasů a nastoupí tak do dalšího čtyřletého funkčního období.

"Od srdce vám děkuji za podporu a důvěru, kterou ve mě vkládáte," nechal se slyšet Blatter. "Máme další čtyři roky na to, abychom pokračovali v nastolené cestě," přál si.

Kongres ještě před Blatterovým jmenováním zamítl žádost anglické Fotbalové asociace (FA) odložit volby na pozdější termín. Švýcarův jediný sok Mohamed bin Hammam stáhl svou kandidaturu v neděli poté, co vyšlo najevo, že je zřejmě zapletený do korupčního skandálu uvnitř FIFA.

Bývalý šéf Asijské fotbalové konfederace (AFC), kterému ve středu zakázali přístup do Kongresové haly, byl následně vyloučen z federace spolu s dalším členem výkonného výboru Jackem Warnerem, přičemž oba ještě bude vyšetřovat Etická komise FIFA.

Blatter před volbou uvedl, že FIFA zpřísní výběr pořadatelů mistrovství světa a bude důsledněji postihovat ty, kteří se proviní proti jejím regulím.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
romek - 14.06. Odpovědět

změnit reklame na fazí uspore mezin.fotb zemi. Smajlík 18

romek

Panebože ! To je SVOLOČ ta FIFA !!! Jak může bejt v čele asociace ,která má držet krok s moderní dobou a novými trendy tento senilní plesnivej dědek ... Bože......

Brain3223
LOX10 - 01.06. Odpovědět

většího koko*a ve fotbale není.

LOX10
Kadim - 01.06. Odpovědět

je to koko*t!

Kadim
deaddy - 01.06. Odpovědět

ach to snaď nie Smajlík 13

deaddy
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články