Zpět na » Ostatní » Scottish Premier League, 2. kolo

Ostatní - Scottish Premier League, 2. kolo

0

13.08. - Druhým kolem o víkendu pokračovala skotská Premier League, kde byly k vidění nesmírně dramatické zápasy, které se rozhodovaly až v posledních minutách. I obhájce titulu Celtic musel pořádně zapnout, aby získal 3 body.

Mistrova mistrovská čtvrthodina
Celtic nechtěl po úvodní ztrátě s Kilmanarockem ztratit další body na půdě Falkirku, ovšem to by nesměl už v 5. minutě inkasovat. Domácí totiž do vedení hlavou poslal Michael Higdon. Po půl hodině hry však hosté vyrovnali. Z levé strany se do vápna dostal Massimo Donati, jeho střelu ještě Krul vyrazil, Donati však míč vrátil do malého vápna a tam si ho do vlastní sítě srazil Kenny Milne. Domácí pak dlouho drželi nadějnou remízu, ale v 76. minutě se celý zápas otočil. Krásné nůžky McGeadyho po centru Nakamuri se sice otřely pouze o tyč, ale dorážející Kenny Miller se už nemýlil. O dvě minuty později musel do sprch nešťastník zápasu Kenny Milne, který byl potrestán červenou kartou za faul na Hesselinka. Ten navíc z přímého kopu potrestal Shunsuke Nakamura a definitivně rozhodl o vítězi zápasu. Vítězství Celticu v 81. minutě potvrdil Jan Vennegoor of Hesselink. Celtic tak v nové sezóně poprvé zvítězil a má v tabulce 4 body. Falkirku po úvodním vítězství nad Gretnou 4:0 zůstaly body 3.

Rangers nedali St. Mirren šanci
Další glasgowský klub, Rangers přivítal na domácím Ibgrox Parku St. Mirren. V prvním poločase sice Gers na hostující tým tlačili, ale do poločasu se jim gól vstřelit nepodařilo. V druhém dějství už ovšem domácí fanoušci mohli oslavovat. V 50. minutě Rangers předvedli naprosto dokonalou akci - Hutton centroval od pravé lajny, McCulloch na vápně sklepl pro Fergusona a ten míč bezchybně poslal do brány. V 80. minutě pak vítězství po přihrávce DaMarcus Beasleyho pojistil střídající Daniel Cousin. Rangers si tak připsali druhé vítězství, kdežto St. Mirren naopak druhou prohru.

Infarktová desetiminutovka na Fir Parku
Obrovské nervy museli v závěru zápasu prožívat fanoušci Motherwellu, kam přijel Inverness. V 82. minutě sice domácí publikum rozesmutnila branka Rosse Tokelyho, který zužitkoval centr z přímého kopu od Dona Cowieho, ale Motherwell se ještě rozhodl bojovat a také se mu to vyplatilo. V 86. minutě totiž hlavou po centru Steva McGarryho vyrovnal Phil O'Donnel. Domácí dokonce získali doma 3 body, protože v poslední minutě vybojovali penaltu, kterou s přehledem proměnil Ross McCormack. Mothwerwell se po dvou kolech stále drží na čele bez ztráty bodu, Inverness stále čeká na svoje první vítězství.

Hibs přestříleli nováčka
Hodně blízko prvním třem bodům v nejvyšší skotské soutěži byl v sobotu nováček z Gretny. Na půdě edingburského Hibernian totiž od 17. minuty vedl 1:0 zásluhou gólu Fabiana Yantorna, a když v 4 minuty po přestávce zvýšil na rozdíl dvou gólů Colin McMenamin, zdálo se být rozhodnuto. Domácí se však rozhodli své fanoušky nezklamat a po 64 minutách hry během dvou minut vyrovnali na 2:2. Na vítězství Hibernian by asi po hodině hry nikdo nevsadil, ale v 82. minutě ho pro domácí zajistil Merouane Zemmama a v nastaveném čase obrat dokonal Kevin McCann. Hibernian je tak s Rangers a Mothrewellem na čele tabulky, Gretna se nachází až na jejím chvostu se nepůsobivým skóre 2:8.

Hearts i Aberdeen stále bez výhry
Ambicemi se netající Hearts of Midlotian i Aberdeen v prvním zápase svým soupeřům podlehly a v druhém kole chtěly uspět ve vzájemném souboji. Lépe do zápasu vstoupili domácí, v 19. minutě se prosadil Barry Nicholson. Vítězství však nakonec Aberdeen nezískal, v poslední minutě prvního poločasu vyrovnal na konečných 1:1 krásnou střelou z vápna Michael Stewart. Oba týmy se tak společně s jedním bodem a skórem 2:1 nachází na 8. místě tabulky.

Dnes od 20:45 se dohrává zápas Kilmanarock FC - Dundee United.

Výsledky 2. kola Scottish Premier League

Falkirk FC - Celtic Glasgow 1:4 (1:1)
Branky: 5. Higdon - 30. Milne (vl.), 76. Miller, 79. Nakamura, 81. Vennegoor of Hesselink

Glasgow Rangers - St. Mirren FC 2:0 (0:0)
Branky: 52. Ferguson, 80. Cousin

Motherwell FC - Invernnes CT 2:1 (0:0)
Branky: 85. O'Donnel, 90. McCormack (pen.) - 82. Tokely

Hibernian Edinburgh - Gretna FC 4:2 (0:1)
Branky: 64. a 82. Zemmama, 66. Fletcher, 90. McCann - 17. Yantorno, 49. McMenamin

Aberdeen FC - Hearts of Midlothian 1:1 (1:1)
Branky: 19. Nicholson - 45. Stewart