Zpět na » Ostatní » Zápisníček Radka Dosoudila, 2. díl

Ostatní - Zápisníček Radka Dosoudila, 2. díl

0

13.08. - Obránce Radek Dosoudil se po přestupu ze Slavie postupně zabydluje v týmu Artmedia Petržalka. O víkendu byl přímým aktérem zápasu s Ružomberokem. Dosoudilovy pocity z tohoto i ostaních zápasů 5. kola slovenské ligy se můžete dočíst v komentáři, který fotbalista Artmedie poskytl FotbalPortalu.

V pátém kole Corgoň ligy bylo na programu hodně zajímavých utkání. Nás čekal s Artmedií velice těžký soupeř Ružomberok, který hlavně v domácích zápasech předvádí výborný fotbal. Fanoušci Ružomberoku jsou nepříjemní, celý zápas povzbuzují svůj tým a naopak hosty dokáží dost nevybíravě urážet.

V prvním poločase se hrálo mezi šestnáctkami, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit šanci. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas však byl úplně o něčen jiném. Domácí nás dostali v úvodní čtvrthodině pod tlak, hrozili ze standartních situací, ale odolali jsme a poté dvakrát udeřili z brejku. Těsně před koncem jsme přidali ještě třetí branku a nebylo co řešit.

Za domácí odehrál celé utkání Jirka Novotný.

Asi největším překvapením je prohra Žiliny v Košicích. Hosté nepředvedli vůbec nic, naopak domácí předvedli fantastický výkon a po zásluze vyhráli 2:0. V dalším kole se utkáme s Košicemi na domácí půdě, takže určitě tohoto soupeře nesmíme podcenit.

Konečně zabral Slovan, který porazil 2:1 Trenčín. Domácí rozhodli o svém vítězství v nastaveném čase. Ještě před tím mohli utkání rozhodnout hosté, ale z jasné šance branku nevstřelili a potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš.

Zápas mezi Nitrou a Zlatými Moravci bylo derby. Vlbec první v historii, protože Zlaté Moravce teprve letos postoupily mezi ligovou elitu. Obě mužtsva od sebe dělí pár kilometrů, takže se dal čekat boj až do poslední minuty. Utkání rozhodl Curgali, který byl na hřišti necelou minutu. Pojistku přidali domácí v 90. minutě. Nitra je tak jediným týmem, který má po pěti odehraných kolech plný bodový zisk.

V dalším utkání vyhrála Trnava v Senci 3:1 a Senec tak zůstává s jedním bodem poslední. V nedělní dohrávce se pak překvapivě radovala z prvního vítězství Dubnica, která vyhrála 1:0 v Bánské Bystrici.