Zpět na » Ostatní » Zápisníček Tomáše Černého, 1. díl

Ostatní - Zápisníček Tomáše Černého, 1. díl

0

13.08. - Během letního přestupového období přestoupil talentovaný brankář Tomáš Černý ze Sigmy Olomouc do druholigového skotského týmu Hamilton Academical.

Mám za sebou první dvě soutěžní utkání.

Minulé úterý jsme zvítězili v poháru C.I.S. 2:1. V utkání jsme byli lepším týmem,v prvním poločase jsme se dostali do vedení brankou po rohovém kopu. Soupeř několikrát zahrozil z rychlých protiútoků. Vstup do
druhé půle nám příliš nevyšel, dostali jsme se pod tlak a inkasovali z přísně nařízené penalty. Po obdržené brance se naše hra zlepšila, ovládli jsme zbytek zápasu a v závěru zaslouženě strhli vítězství na naší stranu.

V sobotu jsme zvítězili ve druhém ligovém kole na hřišti Clyde 2:0. V prvním poločase měli územní převahu domácí, ovšem gólově se nedokázali prosadit, naopak v poslední minutě šel náš útočník sám na brankáře, byl faulován a následovala červená karta a pokutový kop, který Richard Offiong bezpečně proměnil. Ve druhé půli jsme proti oslabenému soupeři kontrolovali hru a vzávěru zvýšili vedení brankou po standadní situaci.

V obou utkáních jsem odehrál 90 minut.

Fotbal se tu hraje ve vysokém tempu a s obrovským nasazením. Každý souboj se tvrdě dohrává. Pro mě jako pro brankáře je velký rozdíl v tom, že je zde velké množství střílených centrovaných míčů ze stran a v agresivitě útočníků, kteří dobíhají každou střelu. A tak nemusí nutně znamenat že pokud brankář drží míč pevně v náruči, je v bezpečí (viz. Petr Čech).

Já jsem se o tom mohl přesvědčit v sobotním utkání v Clyde, kdy jsem chytl střelu z přímého kopu a s míčem v náručí ležel na zemi, a v tom mi útočník soupeře zajel skluzem do hlavy.

Co se týče mého klubu Hamilton Academical, je to klub na dobré úrovni. Podmínky pro trénování a samotný tréninkový proces, jsou srovnatelné s těmi, které znám ze Sigmy Olomouc. Spoluhráči i trenér jsou velmi přátelští, snaží se mi vyjít vstříc.

Věřím, že po vydařeném vstupu do sezóny, kdy jsme po 2. kole na prvním místě, budou naše ambice vysoké. Určitě budeme chtít hrát na špici tabulky.