Ostatní - Zápisníček Romana Hubníka, 2. díl

0

13.08. - Na nedávném EURU jednadvacítek hraném v Nizozemsku byl kapitánem lvíčat, již půlrok působí v moskevském ambiciozním týmu FK, kam přestoupil v lednu ze Sigmy Olomouc. Řeč je o Romanu Hubníkovi.

Zdravím,

zápas s CSKA je zápas jako v Česku třeba se Spartou. Věděli jsme, že jsou za náma o šest bodů a že budou dělat vše pro to, aby nás porazili. Začátek utkání se kvůli přenosu v televizi posunul už na druhou hodinu místního času, což je 12 hodin středoevropského.

Začátek zápasu jsme zvládli dobře a vytvořili jsme si i dvě šance. V té první chybělo Tomášovi Čížkovi trošku štěstí, když střílel z malého vápna a trefil obránce do hlavy. Druhou šanci měl opět Číža, ale hlavou míč jen těsně minul branku. Další průběh prvního poločasu se odvíjel ve středu hřiště. Připsali jsme si tři střely na bránu, ale vše bylo z velké vzdálenosti.

Ve druhém poločase si CSKA v 52. minutě připsalo první střelu na bránu a hned z toho byl gól. Zahrávali roh, ale my jsme si neuhlídali hráče na přední tyči. Ten hlavou prodloužil na zadní a tam osamocený kapitán Ignaševič nám dal první střelou na branku gól.

Trošku nás to zaskočilo, ale kluci se nevzdali a dokonce jsme i vyrovnali, ale pro údajný faul Tomáše Čížka na gólmana nebyl uznán.

Cituji Čižu: "Běžel jsem za balonem, ale gólman se mě asi lekl a neetrefil míč a spadl, k žádnému kontaktu nedošlo a branka měla být uznána."

Pak přišly největší šance zápasu, když Roman Adamov sám před brankářem netrefil branku. Poté opět Adam po krásném centru Stojky hlavou nechal vyznamenat gólmana CSKA. V závěru se do šance dostával brazilský útočník Jo, ale náš mladý brankář se vyznamenal a střelu na přední tyč vyrazil na roh. Běžela 87. minuta a CSKA zahrávali opět roh a po špatném odkopu Bytrova se dostal k míči brazilský reprezentant Love a ten krásnou střelou překonal našeho brankáře. Takže zápas skončil 2:0 ve prospěch CSKA.

Já jsem byl na lavičce náhradníků a do zápasu jsem se nedostal.