Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Blatter nebo Bin Hamman. Jeden z nich se stane novým prezidentem FIFA

Ostatní - Blatter nebo Bin Hamman. Jeden z nich se stane novým prezidentem FIFA

Blatter nebo Bin Hamman. Jeden z nich se stane novým prezidentem FIFA © fifa.com - FIFA

0

Líbilo se

04.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE ANKETA. Volby prezidenta Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) budou záležitostí dosavadního šéfa organizace Seppa Blattera a jeho katarského vyzyvatele Mohameda Bin Hammama. V pondělí to FIFA oficiálně potvrdila na svých internetových stránkách, další podrobnosti uvedla agentura SITA.

Čas na předání nominací vypršel s úderem páteční půlnoci 1. dubna, ale již před tím bylo téměř jisté, že nikdo jiný nezíská podporu alespoň jedné z členských asociací, která byla pro kandidaturu nezbytná. Neúspěch své kampaně již ve středu přiznal Chilan Elias Figueroa, někdejší trojnásobný nejlepší fotbalista Jižní Ameriky.

Stejně skončila také iniciativa amerického sportovního novináře Granta Wahla, který bez výsledku oslovil 150 asociací. Právní oddělení FIFA přihlášky ověřilo a v pondělí zveřejnilo seznam potvrzených kandidátů. Dvoudenní 61. kongres FIFA začne v Curychu 31. května, hlasování je na programu o den později, tedy 1. června.

Pětasedmdesátiletý Blatter je osmým prezidentem v historii FIFA, svůj třetí čtyřletý mandát získal bez konkurence. Na nedávném kongresu Evropské fotbalové unie (UEFA) v Paříži prohlásil, že jeho čtvrté funkční období by bylo i poslední. Švýcarský funkcionář stojí v čele FIFA už třináct let. Na volebním kongresu chce prezentovat spuštění nového projektu boje s korupcí, podváděním a diskriminací. Zajímavostí je, že na prezidenta ho tentokrát nominovala somálská asociace.

Jednašedesátiletý prezident Asijské fotbalové konfederace (AFC) Bin Hammam kritizuje byrokratizaci aparátu FIFA a slibuje její decentralizaci. Rozhodování exekutivy chce otevřít širšímu názorovému spektru.

Je vstřícný vůči zavedení technologické pomoci při posuzování sporných situací s polohou míče na brankové čáře. Nebrání se ani využívání dvojice rozhodčích za brankovými čarami, jako je tomu v evropských pohárových soutěžích. Katarský podnikatel je prezidentem AFC od roku 2002, ve výkonném výboru FIFA působí od roku 1996. Do voleb ho nominovaly státy Jemenu, Nepálu, Srí Lanky a Thajska.

V prvním kole potřebuje vítěz dvoutřetinovou většinu hlasů delegátů kongresu. Ve druhém a dalších kolech stačí absolutní většina. Právo volby nemají asociace s dočasným zastavením členství, jako je tomu momentálně v případě Bosny a Hercegoviny či Bruneje.

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- Dnes 17:27 Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://tanse.bloger.cz/

Leito - 04.04. Odpovědět

Tan kdo zavede video, tak ať se posadí na tuto židli, ale pochybuji že to bude Blatter nebo Hamman.
Nechápu proč se tomu tak brání, ve fotbale jde především o velké peníze a prestiž, šlo to v Tenise, Hokeji, tak proč ne ve fotbale?

Leito

Řeknu to takto ,kdokoliv jiný jen NÉ ten starý vymrdaný kokot Blatter - vim napsal jsem to hodně primitivně ,ale jinak to napsat nejde ... Omlouvám se

Brain3223
Člen Fotbalportal.cz mic-key - 04.04. Odpovědět

Docela se mi líbí názory Bin Hammama. Zejména zavedení videa. Ovšem, mohou to být jen plané sliby. Smajlík 7

mic-key

ten Bin Hamman bude nejaká postavička nejakej ropnej spoločnosti

thornhill
strojec - 04.04. Odpovědět

radši bin hamman sice ho vůbec neznám, ale doufám že nebude takový kokot jako sep

strojec
Reklama
Anketa

Kdo vyhraje volby?

Sepp Blatter (11)

Sepp Blatter 37,9%

Mohammed Bin Hamman (18)

Mohammed Bin Hamman 62,1%
Celkový počet hlasů: 29
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články