Zpět na » Ostatní » Čížek rozhodl o postupu FK Moskva

Ostatní - Čížek rozhodl o postupu FK Moskva

0

08.08. - Dnes bylo na programu všech osm duelů osmifinále Ruského poháru, které přinesly velmi zajímavé výsledky. Důležitou roli hráli také čeští fotbalisté, bývalý Sparťan Tomáš Čížek rozhodl jedinou brankou o postupu FK Moskva do čtvrfinále.

Z favoritů zaváhal snad jen Kubaň Krasnodar, který vypadl až díky gólu z poslední minuty prodloužení s Uralem. Krasnodar se tak bude alespoň moci soustředit na boj o udržení v ligové soutěži.

V nevídanou přestřelku se zvrhnulo utkání mezi Zenitem Petrohrad a Dynamem Moskva. Diváci viděli neuvěřitelných 12 branek, z toho devět v síti hostujícího Dynama! Hattrickem se blýskli Timoščuk a Zirjanov. Aby nebylo vzruchu málo, rozhodčí rozdal také tři červené karty a nařídil tři penalty.

Další zápasy se obešly bez větších překvapení. Do čtvrtfinále postupují moskevské kluby CSKA, Saturn i FK.

Výsledky osmifinále Ruského poháru:

Perm - Terek Groznyj 3:1 (Grišin, Kušev 2 - Adiev)
KamAZ - FK Moskva 0:1 (Čížek)
CSKA Moskva - Chimki 2:0 (Janczyk, Žirkov)
Rosotv - Tomsk 0:1 (Serdjukov)
Saturn Moskva - Krasnojarsk 2:1 (Kiričenko, Jermenko - Kachan)
Zenit Petrohrad - Dynamo Moskva 9:3 (Timoščuk 3, Zirjanov 3, Dominguez 2, Aršavin - Klimavičius, Genkov, Kombarov)
Krasnodar - Ural 2:3 po prodl. (Tilsov, Kuzmičev - Mysin, Kožanov, Alchimov)
Nalčik - Rubin Kazaň 3:2 po prodl. (Dzachmišev, Geteriev, Dišekov - Paunovič, Ajupov)