Zpět na » Ostatní » Samaras dvěma góly uštědřil v glasgowském derby Rangers potupnou porážku na jeho vlastním hřišti

Ostatní - Samaras dvěma góly uštědřil v glasgowském derby Rangers potupnou porážku na jeho vlastním hřišti

Samaras dvěma góly uštědřil v glasgowském derby Rangers potupnou porážku na jeho vlastním hřišti © zimbio.com - Georgios Samaras v hloučku svých spoluhráčů po vstřeleném gólu proti rivalskému Rangers

1

02.01. - V pořadí 390. keltské derby dvou klubů z Glasgow rozhodl dvěma slepenými góly Georgios Samaras. Celtic uštědřil rivalskému celku Rangers hořkou porážku 2:0. Boj o titul zůstavá nadále ve Skotské Premier League otevřený.

Zajímavosti a fakta

Týmy přiváděli na hřiště dvě staré legendy John Greig a Billy McNeill. Fanoušci i hráči si připoměli 40. výročí katastrofy z roku 1971. Stará garda byla zpracována tak, aby typicky zobrazila rivalitu a bojovnost ve slavném glasgowském derby.

Rangers - Celtic 0:2 (0:0)

Branky: 62´ a 70´ (pen.) Samaras

Samar rozhodl zápas ve dvaašedesáté minutě, když oběhl Allana Mc Gregora a bez problému uklidil míč k obrovské radosti fanoušků Celticu do prázdné brány.

Za pouhých osm minut později přidal Samaras druhý gól a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Samaras zdvojnásobil vedení Celticu v sedmdesáté minutě poté, co proměnil pokutový kop.

Pro Celtic to bylo zásadní vítězství. Celtic porazil Rangers v obou zápasech a na čele SPL má čtyřbodový náskok právě před Rangers, kteří mají ale ještě dvě utkání k dobru. Celtic získal dvě cenné výhry.

Celtic: Forster, Wilson, Majstorovic, Rogne, Izaguirre, Forrest, Kayal, Ledley, Mulgrew, McCourt, and Samaras. Střídající hráči: Zaluska, Juarez, Hooiveld, Stokes, McGinn, Crosas, Towell.

Rangers: McGregor, Foster, Bougherra, Weir, Papac, Davis, Ness, McCulloch, Whittaker, Miller, and Weiss. Střídající hráči: Alexander, Fleck, Lafferty, Beattie, Webster, Kerkar, Hutton.