Zpět na » Ostatní » Zápisníček Radka Dosoudila, 1. díl

Ostatní - Zápisníček Radka Dosoudila, 1. díl

0

07.08. - Obránce Radek Dosoudil se po přestupu ze Slavie postupně zabydluje v týmu Artmedia Petržalka. O víkendu byl přímým aktérem bratislavského derby se Slovanem. Dosoudilovy pocity z tohoto i ostaních zápasů 4. kola slovenské ligy se můžete dočíst v komentáři, který fotbalista Artmedie poskytl FotbalPortalu.

"Ve 4. kole slovenské Corgoň ligy byl k vidění šlágr mezi Artmedií Petržalka a Slovanem Bratislava. Tyto zápasy bývají ozdobou slovenské ligy hlavně kvůli atmosféře a rivalitě mezi oběma kluby. Dá se to přirovnat k derby pražských 'S'. Fanoušci Slovanu patří k těm 'nej' na Slovensku a ze zápasů dokáží udělat opravdovou show.

Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře a už po 2 minutách jsme prohrávali brankou Szaba z volného přímého kopu. Ovšem už o 8 minut později bylo vyrovnáno, když se trefil Obžera. Za dalších 10 minut jsme se dostali do vedení,kdy se nádherně z volného přímého kopu trefil M.Ďurica. Utkání ovlivnila 41.minuta, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen petržalský Karim Guede. Druhý poločas měl jasný scénář. Slovan se tlačil dopředu, ale my jsme poctivě bránili a dokazili jsme v tomto velice důležitém zápase získat 3 body. Velice sympatické bylo, že fanoušci Slovanu i přes prohru své chlapce vyprovodili ze stadiónu mohutným potleskem.

V dalších zápasech se skončila neporazitelnost Ružomberoku, který prohrál na půdě mistra ze Žiliny 3:1. Asi největším překvapením je účinkovaní Nitry, která pod vedením trenéra Hapala dokázala všechny své zápasy vyhrát. Tentokrát si poradili s Dubnicou, na jejímž hřišti dokázali zvítězit 0:2, když se dvakrát trefil Gruber. Na druhou stranu bych výsledky tolik nepřeceňoval, protože soupeři byli pouze ze spodních pater ligové tabulky.

Určitě zajímavý byl i duel Trenčína se Sencom. Trenčín dokázal zvítězit brankou z 90. minuty a přepustil tak poslední místo v tabulce právě soupeři ze Sence. V posledním utkání víkendu porazila Trnava Banskou Bystricu 1:0. Kolo bude dohráno dnes utkáním Zlaté Moravce - Košice z důvodu účasti prvně jmenovaných v 1.předkole poháru UEFA."