Zpět na » Ostatní » Shrnutí 2. kola polské Orange Ekstraklasy

Ostatní - Shrnutí 2. kola polské Orange Ekstraklasy

0

06.08. - Po úvodním kole hojné na branky přišel v úvodních pěti duelech druhého kola Orange Ekstraklasy brankový půst. Na každém stadionu mohli diváci vidět maximálně jednu branku. V sobotním souboji dvou adeptů na titul zvítězila Wisla Krakow.

Pátek 3. srpna

KOLPORTER KORONA KIELCE - LECH POZNAŇ 1:0 (1:0)
Branka: 24. Edi. Rozhodčí: Gilewski. Žluté karty: 77. Sasin, 91. Ĺ wierczewski - 62. Scherfchen, 73. Rengifo. Diváků: 11021.

Bez zraněného Gajtkowského a Drzymonta, kterému vedení klubu pozastavilo činnost z důvodu podezření na učast v korupčním případu v Sosnowci, nastoupila Korona před jedenácti tisíci k duelu s Lechem. Tomu naopak chyběl střelec Piotr Reiss. Utkání se nezačalo dobře pro Kaczmarka, který po zranění musel již v 6. minutě opustit hřiště. V 10. minutě ohrozil Mielczarze Pitry, ale Mielczarz jeho střelu s problémy zneškodnil. Poté převzali iniciativu domácí a na branku Kotorowského letělo několik střel. Ve 22. minutě hosté nedokázali odkopnout míč ze šestnáctky, k tomu se dostal Sobolewski a jeho střelu tečoval útočník Edi do poznaňské branky - 1:0. Gól Kielčanům dodal větší elán a po šancích Kowalczyka, Ĺ wierczewského a po dvou střelách Ediho mohl být ve skóre větší rozdíl. Ve druhé půli domácí nepolevili a v 50. minutě to mohlo být 3:0. Nejprve z 9 metrů střílel Edi, ale míč tečoval mimo branku. O pár sekund později střílel z 20 metrů Sobolewski. V 54. minutě Kowalczyk nedokázal překonat ze 7 metrů Kotorowského. V 56. minutě vystřídal Micanského Rengifo a hosté ožili. V 61. minutě Murawski trefil jen brankáře Mielczarze, o šest minut později trefil tyč a o pár sekund později Rengifo hlavičkoval těsně vedle branky. Korona nakonec vedení udržela a připsala si první tři body do tabulky.

KORONA: Mielcarz - Celeban, Hernani, Kuš, Bednarek - Sasin, Ĺ wierczewski, Nowak (65. Hermes), Kaczmarek (6. Sobolewski) - Kowalczyk (70. Robak), Edi. Trenér: Jacek Zieliňski.
LECH: Kotorowski - Kikut, Dymkowski, Tanevski, Wilk - Zajac, Quinteiros (61. Injač), Murawski, Scherfchen, Pitry (72. Florian) - Micanski (56. Reginfo). Trenér: Franciszek Smuda.

Sobota 4. sprna

CRACOVIA KRAKOW - RUCH CHORZOW 1:0 (0:0)
Branka: 58. Pawlusiňski. Rozhodčí: Gawron. Žluté karty: 58. Pawlusiňski, 63. Szwajdych, 86. Bojarski, 90. Wojciechowski - 29. Baláž, 41. Adamski, 65. Mikulenas, 83. G. Baran, 90. Ludziňski. Bez diváků.

Utkání se díky trestu z konce minulé sezóny muselo odehrát před prázdným publikem. Diváci, kteří utkání neviděli nemusí moc litovat. Z nudného prvního poločasu by šlo vyzdvihnout střelu Grzyba, která proletěla nad krakowskou brankou a šanci Witkowského, který se ocitl před Mioduszewským, ale chorzówský brankář jeho střelu prsty vyrazil. Druhá půle již byla o trochu lepší. V 50. minutě se ocitl v šanci Nowak, ale jeho střelu vykopl před brankovou čárou Baran. V 58. minutě před pokutovým územím fauloval Grzegorz Baran Moskalu a Pawlusiňski z přímého kopu poslal domácí do vedení. V 85. minutě nebezpečně hlavičkoval Klus, ale míč letěl jen vedle branky. V závěru Ruch domácí zatlačil, ale ke gólu vyprodukovaný tlak nevedl.

CRACOVIA: Cabaj - Wojciechowski, Skrzyňski, Radwaňski - Klus, A. Baran - Pawlusiňski (73. Wišniewski), Nowak, Szwajdych (83. Bojarski) - Witkowski (84. Dudzic), Moskala. Trenér: Stefan Majewski.
CHORZOW: Mioduszewski - Jakubowski, G. Baran, Adamski, Osiňski - Grzyb, Bonk (77. Ludziňski), Pulkowski, Baláž (46. Janoszka) - Fabuš, Jezierski (40. Mikulenas). Trenér: Dušan Radolský.

ODRA WODZISLAW - ZAGLEBIE SOSNOWIEC 1:0 (0:0)
Branka: 90. Biskup. Rozhodčí: Walczyňski. Žluté karty: 45. Woš, 56. Iwan, 63. Nowacki, 71. Socha - 34. Kmiecik, 39. Hosič, 45. Bagnicki, 85. Berensztajn. Diváků: 4000.

Pro Sosnowčany to byl první zápas po vyřknutí ortelu za korupci. Do utkání s Odrou se tak pustili s cílem stáhnout co nejdříve čtyřbodové manko na nejslabší celky. Pětistovka fanoušků Zaglebie viděla šanci v 10. minutě, kdy Kmiecikovi sebral míč z nohou brankář Pilarz. Po střele Bagnického nad branku domácích se hosté dostali do útlumu. Ĺ ance začala mít Odra. Střelu Nowackého musel po zákroku Bensze vykopávat z brankové čáry Kloda. Ve 30. minutě Nowacki trefil jen brankáře Bensze. Po změně stran se domácí snažili tlačit do dobře sestavené obrany Zaglebie, ale bez rychlého efektu, naopak na druhé straně se do šance dostal Kloda a jeho střelu z delší vzdálenosti vyrazil Pilarz na roh. V závěru si několik šancí vytvořili domácí. V 84. minutě Nowacki z hranice šestnáctky trefil tyč a po chvíli Bensz likvidoval ránu Szareho. V poslední minutě po levé straně prošel Biskup a přízemní střelou rozhodl o vítězství Odry.

ODRA: Pilarz - Kokoszka, Kowalczyk, Jakosz, Szary - Woš, Malinowski, Iwan (58. Socha, 73. Aleksander), Nowacki, Seweryn (46. Biskup) - Grzegorzewski. Trenér: Mariusz Kuras.
SOSNOWIEC: Bensz - Kloda, Hosič, Kaliciak, Gawecki (74. Adžem) - Skrzypek (33. Bednár), Berliňski, Berensztajn, Kozubek - Bagnicki (59. Folc), Kmiecik. Trenér: Jerzy Kowalik.

LKS LODŽ - POLONIA BYTOM 0:0
Rozhodčí: Pielak. Žlutá karta: 71. Madej. Diváků: 4000.

Utkání nebylo pro diváky moc atraktivní. Oba týmy hráli ze zabezpečené obrany a do vážnějších šancí se dostali jen pramálo. Velkou šanci otevřít účet duelu měl Grzyb, ale jeho střelu zlikvidoval Wyparlo. V závěru první půle se Szczot ocitl tváří v tvář brankáři Žmijovi, ale slabě vystřelil. Ve druhém poločase se před Žmijou ocitl Madej, ale trefil bytomského brankáře. Na druhé straně nebezpečně stříleli Mežyk a Sojka, ale Wyparlo si poradil. V poslední desetiminutovce se snažili domácí strhnout vítězství na svou stranu, avšak ani Szczot, ani Arifovič branku netrefili. Diváci si na první gól na stadionu LKS musejí počkat do dalšího zápasu.

LKS: Wyparlo - Lakomy, Cerič (83. Udarevič), Klos, Woniczka - Madej, Tralka, Dabrowski, Szczot - Sikora (67. Potocki), Arifovič. Trenér: Wojciech Borecki.
BYTOM: Žmija - Sojka, Jurczyk (61. Trzeciak), Sosna, Marcinkowski - Wolaňski, Grzyb, Owczarek, Radzewicz (69. Robaszek) - Podstawek (70. Zieliňski), Mežyk. Trenér: Dariusz Fornalak.

ZAGLEBIE LUBIN - WISLA KRAKOW 0:1 (0:1)
Branka: 9. Pawel Brožek. Rozhodčí: Žyro. Žluté karty: 28. Arboleda, 61. G. Bartczak - 32. Cantoro, 53. Zieňczuk, 65. Cleber, 71. Glowacki, 75. Boguski, 88. Paulista. Diváků: 8000.

Tahák kola se odehrál před televizními kamerami v Lubině, kde mistr loňské sezóny hostil adepta na titul Wislu Krakow. Ta se před sezónou posílila o Kamila Kosowského a Andrzeje Niedzelana. Český záložník Tomáš Jirsák seděl pouze na lavičce. Do utkání lépe vstoupili hráči Krakowa , když Kosowski poslal míč na hlavu Niedzelana, ten prodloužil na Pawla Brožka, který poslal míč do branky - 0:1. Ăšvodní gól oba týmy oživil a začalo se hrát nahoru-dolů, ale Lobodziňski, Chalbiňski, ani Iwaňski na straně Lubina a Pawel Brožek na straně Krakowa své střelecké situace nevyužili ke změně stavu. Ve druhé půli měla blíž Wisla ke zvýšení náskoku, ale Niedzelan, ani Brožek nedostali míč do branky. V poslední čtvrthodině utekl Čwielong, ale gól z toho nebyl, odpovědět mohl Wlodarczyk, ale netrefil branku. V závěru se domácí snažili vyrovnat, ale z vítězství se po závěrečném hvizdu radovali fotbalisté z Krakowa.

LUBIN: Václavík - G. Bartczak, Alunderis, Stasiak, Arboleda - Lobodziňski (74. Rui Miguel), M. Bartczak, Iwaňski, Goliňski (60. Kolendowicz) - Nunes, Chalbiňski (60. Wlodarczyk). Trenér: Czeslaw Michniewicz.
WISLA: Pawelek - Baszczyňski, Cleber, Glowacki, Dudka - Kosowski (81. Paulista), Sobolewski, Cantoro, Zieňczuk - Pawel Brožek (73. Boguski), Niedzelan (63. Čwielong). Trenér: Maciej Skorža.