Zpět na » Ostatní » Spartak otočil zápas s Tomskem a zůstává první

Ostatní - Spartak otočil zápas s Tomskem a zůstává první

0

06.08. - Gól z poslední minuty zajistil Spartaku Moskva další tříbodový zisk a tím pádem i udržení prvního místa v tabulce ruské Premier Ligy. Důležité body v souboji o čelo tabulky naopak ztratil Zenit Petrohrad a CSKA Moskva. Měnilo se i pořadí tabulky střelců.

Devatenácté kolo ruské ligy bylo tradičně rozloženo do dvou dní, ale sobotní počasí fotbalu příliš nepřálo, neboť Rusko zasáhly silné deště. Právě ty zapříčinily, že duel Saturn Moskva - Kubaň Krasnodar musel být za stavu 2:0 pro domácí tým kvůli povětrnostním podmínkám ukončen. Zbytek byl dohrán v neděli, ale na skóre se už nic nezměnilo. Další vychytanou nulu si připsal gólman Antonín Kinský, celý zápas v dresu hostí odehrál i bývalý Sparťan Roman Lengyel.

Velmi dobrý zápas nopak viděli diváci na stadionu moskevského Dynama, kam zavítal druhý Zenit Petrohrad. Ăšvodní branku zápasu obstaral domácí obránce Denis Kolodin, do poločasu však stihl z penalty srovnat Anatolij Timoščuk. Po pauze se Zenit dokonce dostal do vedení, když se trefil Fatih Tekke, bývalý nejlepší kanonýr turecké ligy. Domácí však mají ve svých řadách penaltového specialistu Kolodina, který proměnil sedmý pokutový kop v sezóně! Vítězství nakonec strhli na svoji stranu hráči Dynama, když se trefili záložník Danny a útočník Ruslan Pimenov.

Díky zaváhání Zenitu se na druhé místo posunul FK Moskva, který porazil Rubin Kazaň. První gól vstřelil po pěkné individuální akci domácí Petr Bystrov už v páté minutě. Za dalších pět minut však bylo vyrovnáno, když se z nařízené penalty trefil Budylin. Zápas poté spěl k dělbě bodů, ale všchny tři body pro domácí nakonec urval záložník Sergej Semak, který v 82. minutě vstřelil svoji pátou branku v sezóně.

Nejdramatičtějším zápasem kola se však stalo střetnutí Spartaku Moskva s Tomem Tomsk. Hosté dvakrát vedli, ještě deset minut před koncem byl stav 1:2. Vyrovnání však zařídil útočník Pavljučenko a v poslední minutě vypálil vítěznou ránu záložník Bojarincev. Utkání se tentokráte obešlo bez české účasti, domácí fandové se alespoň dočkali premiéry nové posily, brazilského útočníka Wellitona Soarese, který naskočil na posledních 15 minut.

Další důležité body ztratil CSKA Moskva, který v Nalčiku jen remizoval 1:1. Poslední Rostov, s Martinem Horákem v sestavě, znovu pouze remizoval a s osmibodovou ztrátou se stále více přibližuje druhé lize. Porážku si připsal i brankář Marek Čech, který pustil v duelu s Permem za svá záda jediný gól, ale rozhodující. Nová posila Marián Palát na svoji šanci zatím čeká.

Do čela tabulky střelců se vyhoupl překvapivý kanonýr - obránce Denis Kolodin z Dynama Moskva. K dosavadním šesti brankám přidal další dvě sobotní a vede s osmi zásahy, sedm z nich přitom zaznamenal z penalty.

Výsledky 19. kola ruské Premier Ligy:

Saturn Moskva - Kubaň Krasnodar 2:0 (10. Karjaka, 28. Kiričenko)
Dynamo Moskva - Zenit Petrohrad 4:2 (29. a 55. z pen. Kolodin, 65. Danny, 80. Pimenov - 43. Timoščuk z pen., 48. Tekke)
Amkar Perm - Vladivostok 1:0 (58. Kušev)
Rostov - Křídla Sovětů Samara 1:1 (74. Buznikin - 64. Bober z pen.)
FK Moskva - Rubin Kazaň 2:1 (5. Bystrov, 82. Semak - 10. Budylin z pen.)
Spartak Moskva - Tomsk 3:2 (54. Torbinski, 83 Pavljučenko, 90. Bojarincev - 30. Miškov, 64. Bulyga)
Nalčik - CSKA Moskva 1:1 (65. Fajzulin - 5. Zho)